kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος

Πήγαινε κάτω 
+10
y=αx+β
loraX
How Bo You Bo?
tirovlaxos
kardoula
Ekiff
EveP
Fallen angel
beef cake
Spellborn*
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος   Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 11 Ιουλ - 14:56

ελάτε να αηδιάσουμε όλοι μαζί

Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος - Σελίδα 3 Sick0006
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
EveP




Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Ηλικία : 35
Τόπος : Οι πίστες της F1!!
Registration date : 29/03/2008

Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος   Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 11 Ιουλ - 16:23

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες ο Αλέξανδρος Ρήγας βρίσκεται στο επίκεντρο μιας σκοτεινής φήμης που τον θέλει να είναι ο δολοφόνος του Νίκου Σεργιανόπουλου. Πιο πρόσφατα μάλιστα, κυκλοφόρησε και η φήμη ότι ο Ρήγας παραδόθηκε στην αστυνομία και μετά αυτοκτόνησε.


Στην αρχή εκείνος αισθάνθηκε ανίκανος να διαχειριστεί όλο αυτόν τον παραλογισμό. Τα κουτσομπολιά ξέφυγαν από κάθε έλεγχο και εκτός από την Αθήνα άρχισαν να διαδίδονται σε όλη την Ελλάδα, ακόμα και στην Κύπρο.

Ο κολλητός του φίλος, τα τελευταία 22 χρόνια, Κώστας Σπυρόπουλος, τον έπεισε να σπάσει τη σιωπή του και να αποκαταστήσει επιτέλους την αλήθεια. Έτσι ο Αλέξανδρος Ρήγας έδωσε, όπως χαρακτηριστικά είπε, την πρώτη και τελευταία συνέντευξη, σε δυο καλούς του φίλους στο περιοδικό DownΤown, για να διευκρινίσει επιτέλους την θέση του.

''Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο έχει δημιουργηθεί όλη αυτή η παραφιλολογία. Μπαίνω σε ένα μαγαζί για να φάω και από πίσω μου ακούω έναν ψίθυρο να με ακολουθεί. Απορώ πως κανείς δεν σκέφτεται το αυτονόητο. Αν είχα παραδοθεί, την επόμενη ώρα τα κανάλια θα ήταν έξω από το τμήμα. Αν είχα αυτοκτονήσει πάλι το ίδιο θα είχε συμβεί.''

"Όταν ξυπνάω, βλέπω άπειρες αναπάντητες κλήσεις. Όταν χτυπάει το κινητό, τρέμω ότι θα ακούσω πάλι κάτι κακό. Με ενοχλεί που δεν σκέφτονται τους δικούς μου ανθρώπους και το πως νιώθουν για όλα όσα ακούγονται. Μετά την κηδεία του Νίκου ένιωσα ότι είχα υποστεί το μεγαλύτερο σοκ της ζωής μου. Λάθος μου, αυτό που βιώνω τώρα είναι ό,τι χειρότερο μου έχει συμβεί."

"Κάθε βράδυ προσεύχομαι να βρεθεί επιτέλους ο δολοφόνος για να σταματήσουν όλα αυτά. Δεν μπορώ να αντιμετωπίσω όλη αυτή την επίθεση κακοήθειας. Δεν είμαι φτιαγμένος και δεν λειτουργεί έτσι το μυαλό μου για να το συλλάβει."

"Η Αστυνομία δεν μπορεί, κάθε φορά που ακούγονται φήμες, να βγάζει ανακοινώσεις για να τις διαψεύδει. Δεν είναι νοσοκομεία να βγάζουν ιατρικά ανακοινωθέντα."

Ο Αλέξανδρος Ρήγας, παρά όλες αυτές τις φήμες που ακούγονται τον τελευταίο καιρό, δεν ξανακλήθηκε από την Ασφάλεια για κατάθεση, πέρα από την αρχική. Επίσης ο Ρήγας με τον Σεργιανόπουλο είχαν να συναντηθούν η να μιλήσουν πάνω από 5 χρόνια και η μόνη φορά που συναντηθήκαν ήταν τον περασμένο Δεκέμβριο, όταν βγήκε η ιστορία με την κατοχή κοκαΐνης και εκείνος έτρεξε να του συμπαρασταθεί. Έκτοτε δεν ξαναμίλησαν. Η τελευταία φορά που είδε τον Νίκο Σεργιανόπουλο ήταν στην Δράμα λίγο πριν την κηδεία.

Όπως δήλωσε, για ένα πράγμα μόνο αισθάνθηκε ένοχος. Γιατί δεν είχε καταλάβει πόσο άσχημη τροπή είχαν πάρει τα πράγματα με τον Νίκο και την ζωή του, καθώς και ''σε τι σκοτεινά μονοπάτια'' είχε μπει ο φίλος του, ο οποίος καλούταν ''να αντιμετωπίσει πολύ σκοτεινούς δαίμονες''.

zougla.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νεκρος ο Νικος Σεργιανοπουλος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ-
Μετάβαση σε: