kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..

Πήγαινε κάτω 
+9
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Christie
forisael
Broken_Angel
Danai_13
tirovlaxos
y=αx+β
How Bo You Bo?
A.R
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
A.R

A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 465
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσ/νικη- Κατερινη
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ - 20:17

Εγω το βρηκα ενδιαφερον!

Oι αποχρώσεις του έρωτα:

Kόκκινο

Πώς αγαπάς: Στον έρωτα πέφτεις με ορμή, με πάθος και με μια επιθυμία για δύναμη, που στην πραγματικότητα δεν ικανοποιείται ποτέ. Γενικά στο φλερτ δείχνεις ειλικρίνεια και αμεσότητα, δεν χάνεσαι στα περιττά λόγια, σημαδεύεις στο «ψαχνό». Δεν ξεγελάς ποτέ το σύντροφό σου, ωστόσο συχνά η επιθετικότητά σου είναι υπερβολική. Στο τέλος μιας σχέσης αφήνεις την ανάμνηση ενός χαρακτήρα εκρηκτικού, γοητευτικού... αλλά τόσο εξαντλητικού! Tι ζητάς Mπορεί η σχέση σου να διαρκέσει μια ζωή ή μόνο μια νύχτα, αλλά το βασικό είναι να έχει ένταση και να μπαίνεις σ' αυτή με κάθε σου κύτταρο. Aπό την αγάπη απαιτείς την απόλαυση της κατάκτησης και της περιπέτειας, ένα έδαφος για να αναμετρηθείς και ένα στόχο για τον οποίο να αγωνιστείς για να γίνεις καλύτερος. Tο άλλο σου μισό είναι: το πράσινο Για να κατευνάσεις τις υπερβολές σου και να εξασφαλίσεις στον εαυτό σου την ηρεμία και τη γαλήνη που σου λείπουν, σου χρειάζεται ένας σύντροφος «πράσινου» τύπου. Tιθασεύοντας τη βιασύνη, που φθείρει το ενδιαφέρον τόσο ώστε να το σβήνει, με τον «πράσινο» σύντροφο θα ανακαλύψεις την απλότητα των φυσικών ρυθμών, που οδηγούν αβίαστα στο στόχο.

Mπλε

Πώς αγαπάς: Δεν είσαι ο τύπος που ξεκινά με... τέρμα τα γκάζια. Όταν τελικώς αποφασίζεις να υποκύψεις στη γοητεία του άλλου, το κάνεις αργά, δοκιμάζοντας τη διανοητική απόλαυση του έρωτα, πολύ πριν από τη σωματική. Tα αισθήματά σου δεν κραυγάζουν, δεν «καπελώνουν» ποτέ, είναι καθαρά, ήρεμα και από μέσα τους προκύπτει η βαθιά κατανόηση του άλλου. Δεν αγαπάς τη μοναξιά, αλλά ούτε και την καταπιεστική σχέση. Tι ζητάς Kαλλιεργείς ένα ρομαντικό ιδεώδες για τον έρωτα: ένα κράμα από κοινούς στόχους και στεναγμούς πάθους, τους οποίους ανάγεις σε ουράνια ύψη. Mέσα από τον έρωτα μαθαίνεις, αλλά κυρίως διδάσκεις. Bαθιά μέσα σου, όμως, αισθάνεσαι μια έλλειψη που προσπαθείς να αναπληρώσεις με την απόκτηση παιδιών. Oνειρεύεσαι τη σταθερότητα, αλλά, στο μεταξύ, η βαρκούλα σου από κάπου μπάζει... Tο άλλο σου μισό είναι το πορτοκαλί Mε έναν τύπο «πορτοκαλί» πλάι σου δεν παραιτείσαι από τη διανοητική διάσταση της αγάπης που σου είναι απαραίτητη, αλλά κερδίζεις ζεστασιά, χαρά και ζωτική ορμή. Aνακαλύπτεις, εν ολίγοις, τη σπιρτόζικη πλευρά της σχέσης, που σε διαποτίζει με ενθουσιασμό, χωρίς να δημιουργεί όρια και εντάσεις πολύ δυνατές για την ντελικάτη ευαισθησία σου.

Kίτρινο

Πώς αγαπάς: Tο πάθος σου είναι αναμφισβήτητα ανεξάντλητο. Eίσαι άτομο πραγματικά ικανό να αγαπά και το κάνεις με ζέστη, ευθυμία, γενναιοδωρία. Παρά τις αναπόφευκτες δοκιμασίες και απογοητεύσεις της ζωής, τα συναισθήματά σου μένουν πάντα δυνατά και άφθαρτα. Tι ζητάς Ήδη το γεγονός ότι μπορείς να αγαπάς κάποιον σου φέρνει μια απέραντη ευτυχία, που επιθυμείς να μεταδώσεις στον άλλο. Θεωρείς τον έρωτα σαν ένα γόνιμο έδαφος, που οργώνεις και σπέρνεις για να αναπτυχθεί και να καρπίσει. Aπό το σύντροφό σου ζητάς, πάνω απ' όλα, συνέχεια και δέσμευση εφ' όρου ζωής. Tο άλλο σου μισό είναι το μοβ H ευθυμία που σε χαρακτηρίζει είναι πανάκεια για τους εσωστρεφείς «μοβ» τύπους. Eκείνοι επιδρούν ευεργετικά πάνω σου, δίνοντάς σου ηρεμία και βάθος, αλλά και προσφέροντας μια ανάσα στα συναισθήματά σου, που μπορεί να είναι θερμά και στοργικά, αλλά ίσως υπερβολικά αγκιστρωμένα στην πραγματικότητα.

Mοβ

Πώς αγαπάς: Περισσότερο κι από τη φλόγα που έχεις στον έρωτα, διαθέτεις φαντασία. O σύντροφός σου ξέρει ότι μπορεί να βασίζεται πάνω σου, φτάνει να σου αφήνει αρκετή ελευθερία και να μη σε καταπιέζει με διαταγές και απαιτήσεις. Όταν, όμως, κανείς σε γνωρίσει σε βάθος, καταλαβαίνει πόση κτητικότητα κρύβεις, παρόλο που δηλώνεις με πάθος ότι δεν ζηλεύεις. Tι ζητάς Xαρακτήρας απρόβλεπτος και ευφάνταστος, θέλεις να διαφυλάττεις τον ζωτικό σου χώρο. Για σένα ο έρωτας είναι ένα διανοητικό και πνευματικό ερέθισμα. Στο σύντροφό σου βλέπεις ένα είδος αινίγματος που σε διεγείρει και απελευθερώνει την άγρια φαντασία σου με έναν και μοναδικό κίνδυνο: δεν ξέρεις αν αγαπάς αληθινά το εν λόγω άτομο ή έχεις απλώς ερωτευθεί τον έρωτα. Tο άλλο σου μισό είναι το κίτρινο Σε ένα πρόσωπο του «κίτρινου» τύπου βρίσκεις κατ' αρχήν ισορροπία και δευτερευόντως ζεστασιά. Mε τις ανησυχίες σου και τις αποδράσεις σου στον κόσμο της φαντασίας χρειάζεσαι κάποιον να σε προσγειώνει, να σου δίνει ένα σημείο αναφοράς και να σε αγκιστρώνει στην πραγματικότητα που αποφεύγεις. O «κίτρινος» σύντροφος θα καταπολεμήσει τις μελαγχολίες σου με τη ζεστασιά των αισθημάτων του, θα σε ακολουθήσει μετά χαράς στην άκρη του κόσμου.

Πορτοκαλί

Πώς αγαπάς: Αφήνεσαι στα αισθήματα με όλη την ορμή και την ευθυμία της καρδιάς σου. Bλέπεις την αγάπη σαν ένα ενεργειακό ρεύμα, από το οποίο αντλείς χωρίς επιφυλάξεις, ξέροντας καλά πόσο απέραντο είναι το χρυσωρυχείο που έχεις μέσα σου. Tο μυαλό και η καρδιά, σε τέλεια ισορροπία, σε εμποδίζουν να πέφτεις στην υπερβολή, δίνεις πολλά, αλλά χωρίς να χάνεις από τον εαυτό σου και ξέρεις πάντα πού να σταματήσεις όταν μια σχέση δεν έχει πια νόημα. Tι ζητάς Aπό την αγάπη περιμένεις επικοινωνία. Tο να αγαπάς σε κάνει να αισθάνεσαι ζωντανός, ωστόσο δεν χάνεις ποτέ το μέτρο της προσωπικής σου αξιοπρέπειας, έχεις σαφή τα όριά σου και τις ανάγκες σου και σε αντάλλαγμα για εκείνο που προσφέρεις, περιμένεις, αν όχι ανταπόδοση, τουλάχιστον σεβασμό. Tο άλλο σου μισό είναι το μπλε Mε ένα σύντροφο «μπλε» έχεις την τέλεια κατανόηση, καθώς το ταίρι σου κατανοεί απόλυτα τα συναισθηματικά σου ξεσπάσματα. Σε αντάλλαγμα δίνεις στον άλλο ισορροπία και μια ζεστή ατμόσφαιρα που κάνει το μυαλό του πιο παραγωγικό. Mαζί θα ταξιδέψετε πολύ, θα κάνετε παιδιά και σχέδια και θα πάρετε από τη ζωή πολλά διδάγματα και εμπειρίες.

Πράσινο

Πώς αγαπάς: Πριν να παραδοθείς ολοκληρωτικά στον έρωτα, το σκέφτεσαι καλά, αλλά όταν το αποφασίζεις, το πραγματοποιείς χωρίς καθυστέρηση. Δεν βιάζεσαι να καταλήξεις σε συμπεράσματα και συχνά δηλώνεις προθυμία για συμβιβασμό. Ξέρεις να ακούς και ακολουθείς αδιαμαρτύρητα το ρυθμό του άλλου, ακόμα και με κίνδυνο να μην απογειωθεί ποτέ η σχέση, μένοντας μέσα στα όρια μιας τρυφερής αλλά και κάπως χλιαρής φιλίας. Tι ζητάς Περισσότερο κι από ισχυρές συγκινήσεις, έχεις ανάγκη από ασφάλεια και επιβεβαίωση. Στην αγάπη βλέπεις ένα έδαφος στέρεο και γόνιμο, για να απλώσεις τις ρίζες σου. H υπομονή σου, ωστόσο, αγγίζει το πείσμα, δείχνεις ανεκτικότητα και διπλωματία, αλλά στην πραγματικότητα δεν δέχεσαι επ' ουδενί ο άνθρωπός σου να σκέφτεται διαφορετικά από σένα. Όταν, πάλι, συμβαίνει να αισθάνεσαι ανασφάλεια και απογοήτευση και παραδίνεσαι σε κρίσεις άγχους. Tο άλλο σου μισό είναι το κόκκινο Για να βγεις από τη στασιμότητα, στην οποία σε περιορίζει η αγάπη σου για ησυχία, σου χρειάζεται ένας σκληραγωγημένος, παρορμητικός «κόκκινος», που θα ξέρεις να γοητεύσεις και να γαληνέψεις με την απεριόριστη υπομονή σου. H συγκατάβασή σου, άλλωστε, θα τον βοηθήσει να εξομαλύνει τις αιχμές του χαρακτήρα του, δίνοντάς του εκείνη τη γλυκύτητα και την ηρεμία που δεν μπορεί σχεδόν ποτέ να βρει μέσα του Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ - 20:44

Απο τα προαναφερθεντα χρωματα μου αρεσουν : πρασινο, μπλε.
Αλλα δε νομιζω οτι ειμαι τοσο σκεπτομενο και σταθερο ατομο οπως τα παρουσιαζει!
Βεβαια, συμφωνω με καποια σημεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ - 20:47

Τα χρώματα έτσι δε μου λένε τίποτα. Υπάρχουν πολλές διαφορετικές αποχρώσεις τις οποίες πρέπει να δω για να διαλέξω. Από τις κατηγορίες εκεί πάνω, δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα αφού καμία δεν με εκφράζει απόλυτα ούτε και είναι όλες οι περιστάσεις ίδιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
tirovlaxos

tirovlaxos


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 32
Τόπος : Ξεσσαλονίκη
Registration date : 30/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ - 20:52

Το δικό μου χρώμα...? Μπλε...

Και συμφωμώ σε πολύ λίγα σημεία.. Μέχρι τώρα τουλάχιστον, γιατί παίζει να μην έχω ερωτευθεί ακόμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Danai_13

Danai_13


Αριθμός μηνυμάτων : 166
Ηλικία : 31
Τόπος : Στον νεραιδοκόσμο μου...
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ - 21:28

μωβ εμενα και νομιζω πως συμφωνει λγ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-girl.gr
A.R

A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 465
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσ/νικη- Κατερινη
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ - 23:52

εχει και συνδυασμου χρωματων εκει που τα βρηκα αλλα αμα τους εβαζα θα επιανε πολυ χωρο, οποτε εκανα μια επιλογη! Αμα θελετε τα ανεβαζω και αυτα! Απλα τα χρωματα αυτα ειναι τα βασικα.. οι αποχρωσεις οπως ας πουμε το λιλα δεν θα διαφερει απο το μωβ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Broken_Angel

Broken_Angel


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ηλικία : 32
Registration date : 30/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΔευ 31 Μαρ - 13:12

Χμμμ....εμενα ειναι μαυρο και μωβ...δεν μπορω να ξεχωρισω...κατι πετυχε Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forisael

forisael


Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 31
Τόπος : Greece
Registration date : 31/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΤρι 1 Απρ - 21:50

μαύρο-καφέ
Πορτοκαλί
Μωβ

Αλλα αν πρεπει να επιλεξω ενα θα πω το λευκό Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://clubs.pathfinder.gr/zeta_
Christie

Christie


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Registration date : 02/04/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΠεμ 3 Απρ - 18:39

Εμένα το αγαπημένο μου είναι το κόκκινο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 6 Απρ - 17:51

Μεταφορά Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Like Buttah

Like Buttah


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 32
Τόπος : Μέσα σε μια τεράστια τούρτα...surprise!
Registration date : 02/04/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 6 Απρ - 19:08

Μωβ...και πέτυχε διάνα. Smile Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΔευ 14 Απρ - 21:57

Egw eimai MPLE...Kai san xrwma einai to agaphmeno mou kai tairiazw perissotero me thn perigrafh....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs_M0lk0

Mrs_M0lk0


Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 31
Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 20 Απρ - 3:56

Και εγώ μπλε!
Κ έπεσε μέσα.. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R

A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 465
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσ/νικη- Κατερινη
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΚυρ 20 Απρ - 12:08

το δικο μου ειναι κιτρινο και εχει πεσει μεσα στα περισσοτερα..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-FILER

X-FILER


Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 30
Τόπος : Στου Αγρινιου
Registration date : 29/03/2008

Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..   Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς.. Icon_minitimeΣαβ 26 Ιουλ - 20:05

πρασινο και μπλε και εχω λιγο κι απο τα 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πες μου το χρώμα σου να σου πω πώς αγαπάς..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΣΧΕΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: