kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 2008-2009 season

Πήγαινε κάτω 
+3
Spellborn*
loraX
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΔευ 8 Σεπ - 14:31

Εδώ θα σχολιάζουμε ό,τι μας κάνει κέφι για τη νέα σεζόν. Νέες σειρές, μεταγραφές, κους-κους και άλλα πολλά !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΔευ 8 Σεπ - 16:47

ήθελα να πω ότι μάλλον η φετινή χρονιά δε θα ναι τόσο καλή για το Mega...οι σειρές του δεν μ ενθουσιάζουν...μη σας πω ότι μου φαίνονται καλύτερες του Ant1...Α, και μια απορία:τι θέλουν και κρατάνε το "Λατρεμένοι μου γείτονες"??!αφού είναι μάπα!!(Ενώ το Ευτυχισμένοι μαζί είναι όλα τα λεφτά!! Wave )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΔευ 8 Σεπ - 17:31

^Συμφωνω για το Ευτυχισμενοι μαζι...Worthy Worthy
Επισης εμαθα (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει) οτι ο σεναριογραφος (Π.Αμαραντιδης) του "Λατρεμενοι Μου Γειτονες" αποχωρησε, και το ιδιο εκανε και το μισο cast....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 855
Τόπος : Στον κόσμο μου, τον ξέρεις;
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΔευ 8 Σεπ - 19:22

Απο το "Λατρεμένοι μου γείτονες" αν δεν κανω λαθος θα μενει ο Κοκλας με τη γυναικα του η αλλη οικογενεια θα φυγει. Τωρα για τα μικτα δε ξερω. Εγω απο σηριαλ που πιστυω θα βλεπω ειναι τα εξης: Εχω ενα μυστικο κ Ματωμενα χωματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΔευ 8 Σεπ - 21:50

Έχω τρεις απορίες :
- Έχετε δει το διαφημιστικό του "ΛΟΛΑ" στον ΑΝΤ1 ; Τι θα είναι αυτό ;
- Τα βρήκαν Λαζόπουλος και ALPHA ;
- Ο Ψινάκης δεν θα είναι στην κριτική επιτροπή του X-Factor ;

Για την Ελεονώρα τα μάθατε, έτσι ; Αναλαμβάνει την πρωινή ενημερωτική ζώνη και τα δελτία του Σαββατοκύριακου του STAR.

Επίσης, ο Λιάγκας θα παρουσιάζει το 50-50 στο MEGA.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 855
Τόπος : Στον κόσμο μου, τον ξέρεις;
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΔευ 8 Σεπ - 22:31

ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ έγραψε:
Έχω τρεις απορίες :
- Έχετε δει το διαφημιστικό του "ΛΟΛΑ" στον ΑΝΤ1 ; Τι θα είναι αυτό ;


Για την Ελεονώρα τα μάθατε, έτσι ; Αναλαμβάνει την πρωινή ενημερωτική ζώνη και τα δελτία του Σαββατοκύριακου του STAR.

Επίσης, ο Λιάγκας θα παρουσιάζει το 50-50 στο MEGA.

To Λολα μαλλον ειναι με τον Θεμο Αναστασιαδη
Η Μελετη θα κανει πρωινη εκπομπη
Και ο Λιαγκας, ναι θα παρουσιαζει τηλεπεχνιδι.
Αυτα νομιζω!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kardoula στις Τρι 9 Σεπ - 13:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fallen angel

Fallen angel


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 32
Τόπος : Lost in space
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤρι 9 Σεπ - 0:29

Εγώ είδα ένα τρέιλερ στο Mega νομίζω για μια σειρά με αυτοτελή επεισόδια, αν θυμάμαι καλά, π λεγόταν "Άγρια παιδιά" ή κάπως έτσι και μου φάνηκε πάρα πολύ ενδιαφέρον..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.incognito.forumup.com/
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤρι 9 Σεπ - 13:08

^κι εμενα! άπο mega μου αφησαν θετικες εντυπώσεις τα trailers ''μυστικά της εδέμ'' και ''l.a.p.d.- lekanopedio attikis police dertment''. σήμερα πετυχα και το ''κλειδι του παραδεισου'' στον ant1 που μου φάνηκε καλό.

για τον Αμαραντίδη διαβασα οτι θα κανει νεα σειρά με πρωταγωνιστές τους ηθοποιους που αποχώρησαν απο τους γείτονες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤρι 9 Σεπ - 18:12

[quote="ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ"]
- Έχετε δει το διαφημιστικό του "ΛΟΛΑ" στον ΑΝΤ1 ; Τι θα είναι αυτό ;
/quote]


"""ΛΟΛΑ

Μια γυναίκα αλλιώτικη από τις άλλες

έρχεται στον ΑΝΤ1 να γίνει καθημερινή συνήθεια

2008-2009 season 95595910


Δελτίο Τύπου ΛΟΛΑ ***Η ΝΕΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1***

Ένας άντρας με… τα όλα του μεταλλάσσεται σε γυναίκα και μοιράζεται μαζί μας τα ευτράπελα της νέας του ζωής σε καθημερινή βάση, από το φθινόπωρο στην τηλεόραση του ΑΝΤ1. Η απολαυστική "Λόλα", βασισμένη στην ομώνυμη επιτυχημένη Αργεντίνικη σειρά, θα μας κρατάει συντροφιά κάθε απόγευμα.

Πριν γνωρίσουμε τη Λόλα (Αντα Λιβιτσάνου), θα γνωρίσουμε τον Λεωνίδα Λάλο (Γιάννης Αϊβάζης). εκδότη και διευθυντή του ΜΙΣΤΕΡ, ενός τυπικού "αντρικού" περιοδικού. Νέος, ωραίος και πετυχημένος, είναι ο ιδανικός εργένης και το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου πολλών γυναικών. Ο ίδιος όμως τις γυναίκες τις αντιμετωπίζει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που τις παρουσιάζει στο περιοδικό: ως αναλώσιμα αντικείμενα ηδονής! Η ιδεολογία του για την ζωή συνοψίζεται στο μότο "γρήγορα αυτοκίνητα, γρήγορο Ιντερνετ, γρήγορες γυναίκες"… Μ αυτή ακριβώς την σειρά! Στο διάβα του ο Λεωνίδας αφήνει θύματα με την ίδια ταχύτητα που οδηγεί το τζιπ του. Το τελευταίο όμως θύμα του, η όμορφη και μυστηριώδης Ρομίνα, αποφασίζει να του δώσει ένα μάθημα και - με τη βοήθεια μιας τσιγγάνας - του κάνει μάγια! Έτσι μια νύχτα με ολική έκλειψη πανσέληνου, ο Λεωνίδας κοιμάται βαθειά τον ύπνο του… αδίκου σαν άντρας κατακτητής και το επόμενο πρωί ξυπνάει στο σώμα… μιας όμορφης γυναίκας!

Νιώθοντας χαμένος και παγιδευμένος σ ένα σώμα γεμάτο πρωτόγνωρες ορμόνες, απευθύνεται στην καλύτερή του φίλη , τη Χαρά, η οποία ήταν κρυφά ερωτευμένη για χρόνια μαζί του. Οι δυο τους κανονίζουν να ψάξουν για τη Ρομίνα, αλλά αυτή είναι άφαντη. Μην έχοντας άλλη επιλογή , ο Λεωνίδας αναγκάζεται να προσαρμοστεί στην καινούρια του ταυτότητα και ν αντιμετωπίσει τον κόσμο ως γυναίκα πια, με τη βοήθεια της Χαράς. Προκειμένου να διατηρήσει τις αρμοδιότητές του στο περιοδικό, μέχρις ότου ξαναβρεί την ανδρική του φύση, εμφανίζεται ως η πρώτη του ξαδέλφη, "Λόλα Λάλου", η οποία αντικαθιστά δήθεν τον Λεωνίδα που είναι στο εξωτερικό…

Ο Λεωνίδας Λάλος, τώρα πια Λόλα, βρίσκεται αντιμέτωπος με τη σκληρή πραγματικότητα του να είσαι γυναίκα στον 21 αιώνα. Ναι μεν οι γυναίκες έχουν κατακτήσει πολλά, αλλά οι δομές της κοινωνίας παραμένουν κατά βάθος τρομερά φαλλοκρατικές και "ανατολίτικες". Έτσι μαθαίνει από πρώτο χέρι τι θα πει σεξουαλική παρενόχληση, σεξιστική εργασιακή συμπεριφορά, και όλα τα παρελκόμενα που ο ίδιος ο Λεωνίδας βοήθησε να καλλιεργηθούν στο περιοδικό. Ταυτόχρονα ανακαλύπτει την τρέλα που βιώνει η σύγχρονη γυναίκα, που πρέπει να είναι και σωστή επαγγελματίας και σέξι και υπεύθυνη και "μοδάτη" και αποτελεσματική και νοικοκυρά, κι όλα αυτά σκαρφαλωμένη σε ψηλά τακούνια!

Από τη μία η Λόλα θέλει να ξεφορτωθεί τον καινούργιο της εαυτό και από την άλλη αρχίζει να νιώθει όλο και περισσότερο… γυναίκα! Ωστόσο, μέσα σε όλο αυτό το μπέρδεμα, η Λόλα έχει ένα ατού: γνωρίζει από πρώτο χέρι την αντρική ψυχολογία, ενώ διαθέτει πλέον και γυναικεία διαίσθηση… Όμως, σαν να μην έφταναν όλα αυτά, τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο περίπλοκα γι αυτή, όταν νιώθει μια ανεξήγητη έλξη για τον συνάδελφό της, Φώτη (Θανάση Ευθυμιάδη), ο οποίος την ερωτεύεται με την πρώτη ματιά! Έτσι η Λόλα ανακαλύπτει και τη συναισθηματική ιδιοτυπία της γυναικείας φύσης…

Ζήστε περιπέτειες καθημερινής τρέλας παρέα με μια ξεχωριστή γυναίκα, από το φθινόπωρο στην τηλεόραση του ΑΝΤ1."""



ελπίζω να σε βοήθησα....οι πληροφορίες είναι από το site του Ant1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤρι 9 Σεπ - 20:18

Ενδιαφερον ακουγεται.....Αλλα δεν καταλαβα κατι....Ο Αιβαζης τι σόι πρωταγωνιστης θα ειναι αφου μετα "γινεται" γυναικα? Απο το σημειο που θα γινει γυναικα και μετα δεν θα εμφανιζεται καθολου.... confused confused confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 855
Τόπος : Στον κόσμο μου, τον ξέρεις;
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤρι 9 Σεπ - 22:17

Δεν το ηξερα για τη Λολα.
Εχετε ακουσει για τα Ματωμενα χωματα; Του κουτσομιτη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤρι 9 Σεπ - 23:04

Ωχ, φοβάμαι ότι θα είναι άλλη μια πατάτα ...

Την πρωινή ψυχαγωγική ζώνη του STAR αναλαμβάνουν Παπανώτας, Αλούπη και Βατίδου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 14:08

^^Ναι! σημαντικοί ηθοποιοι θα παρελάσουν απο τα χώματα.Τωρα ποσο καλο θα βγει στο γυαλι αυτο ειναι μια αλλη υποθεση!! ειδα σημερα και το trailer του Γ4 που βασιζεται σε ιδεα του λαζοπουλου- μου φανηκε μια απο τα ιδια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 855
Τόπος : Στον κόσμο μου, τον ξέρεις;
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 14:52

Και ποιοι ηθοποιοι θα παρελασουν απο τα χωματα;
Ο Λαζοπουλος θα παρουσιαζει το Αλ τσαντιρι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 17:41

kardoula έγραψε:
Απο το "Λατρεμένοι μου γείτονες" αν δεν κανω λαθος θα μενει ο Κοκλας με τη γυναικα του η αλλη οικογενεια θα φυγει.

δίκιο έχεις.όποιος θέλει εδώ:
http://www.megatv.com/latremenoimougeitones/default.asp


α παιδιά, έχετε ακούσει για το "πολυκατοικία"?πώς σας φαίνεται?εμένα ενδιαφέρον!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loraX στις Τετ 10 Σεπ - 17:56, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 17:44

Κι εγω θεωρω οτι τα Ματωμενα Χωματα δεν επρεπε να τα αγγιξουν....

Ειναι καποια πραγματα που δεν μπορεις να πειραματιζεσαι μαζι τους..

Παντως, απ'οσα εχω δει για τη φετινη σεζον....Παλι σκ@τα προμηνυεται. Η γνωστη συνταγη της μεταφορας ξεων σιριαλ στην ελληνικη πραγματικοτητα (ελεος Jason ) , ερωτες-ιντριγκες-ατσαλακωτοι πρωταγωνιστες που υποφερουν....Κι ο γωνστος Παπακαλιατης...

Πολλα υπογλωσσια θα χρειαστουν! Twisted Evil Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 18:46

Και ένα σίριαλ με την υπογραφή του ΚΑΠΟΥΤΖΙΔΗ, που θα ξεκινήσει τον Φλεβάρη !!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 19:34

How Bo You Bo? έγραψε:
Κι εγω θεωρω οτι τα Ματωμενα Χωματα δεν επρεπε να τα αγγιξουν....

Ειναι καποια πραγματα που δεν μπορεις να πειραματιζεσαι μαζι τους..


συμφωνώ και επαυξάνω!




How Bo You Bo? έγραψε:
Κι ο γωνστος Παπακαλιατης...

Πολλα υπογλωσσια θα χρειαστουν! Twisted Evil Laughing


πολλά!!! Very Happy




ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ έγραψε:
Και ένα σίριαλ με την υπογραφή του ΚΑΠΟΥΤΖΙΔΗ, που θα ξεκινήσει τον Φλεβάρη !!! Wink



να σου πω, τον φοβάμαι λίγο τον Καπουτζίδη...φοβάμαι μη χάλασε...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loraX στις Σαβ 13 Σεπ - 19:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 19:46

Κι εγω τον φοβαμαι τον Καπου.

Νομιζω οτι δεν επρεπε να ξαναεμφανιστει τοσο νωρις. Αυτος βεβαια ξερει καλυτερα.

Παντως, δε θα ειναι σιγουρα σαν τον Παρα 5 ή τις Σαββ-μενες οποτε ας κραταμε μικρο καλαθι για να μην απογοητευτουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΠεμ 11 Σεπ - 11:33

loraX έγραψε:


α παιδιά, έχετε ακούσει για το "πολυκατοικία"?πώς σας φαίνεται?εμένα ενδιαφέρον!


εχει συγκεντρώσει σημαντικά ονοματα με πρωτο και καλυτερο τον Χαικαλη. ελπιζω η μεταφορα στην ελληνικη πραγματικοτητα να ειναι καλή.[/quote]


How Bo You Bo? έγραψε:
Κι εγω τον φοβαμαι τον Καπου.

Νομιζω οτι δεν επρεπε να ξαναεμφανιστει τοσο νωρις. Αυτος βεβαια ξερει καλυτερα.

Παντως, δε θα ειναι σιγουρα σαν τον Παρα 5 ή τις Σαββ-μενες οποτε ας κραταμε μικρο καλαθι για να μην απογοητευτουμε!

μετα τις Σαββατογεννημενες εμεινε για 1 χρονο εκτος tv. τωρα θα ειναι 1 1/2 χρονος. εξαρταται με το τι θα γράψει νομίζω. επισης σημαντικο ρόλο παιζει και η στιγμη που προβάλλεται μια σειρά, όπως π.χ με την τεραστια επιτυχία των 2 ξένων πριν χρόνια.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 855
Τόπος : Στον κόσμο μου, τον ξέρεις;
Registration date : 29/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΤετ 17 Σεπ - 19:32

Η 10 εντολη θα συνεχιστει για φετος; Και το αλλο με το στρατοπεδο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΣαβ 4 Οκτ - 12:08

kardoula έγραψε:
Η 10 εντολη θα συνεχιστει για φετος; Και το αλλο με το στρατοπεδο;


Η 10η εντολή νομίζω θα συνεχιστεί...για το άλλο, αν εννοείς το big bang δε θα συνεχιστεί


ρε παιδιά, στην παρουσίαση του προγράμματος του mega είδα στα "προσεχώς" ένα σίριαλ επονομαζόμενο "missing". ξέρει κανείς τι είναι?μήπως είναι το καινούργιο ου Καπουτζίδη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2008-2009 season   2008-2009 season Icon_minitimeΣαβ 4 Οκτ - 17:34

εγώ γιατι εχω την εντυπωση οτι η 10η εντολή εχει σταματήσει;; περι Καπουτζίδη δεν εχει γίνει γνωστό ακόμη τίποτα παρα μονο οτι θα βγει απο Φλεβάρη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

2008-2009 season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρεμιέρες και διαπραγματεύσεις   2008-2009 season Icon_minitimeΠεμ 9 Οκτ - 18:59

Τη «μάχη» των πρώτων εντυπώσεων αλλά και τηλεθεάσεων κέρδισε το Mega τις πρώτες μέρες προβολής του prime time της νέας τηλεοπτικής σεζόν. Όλες οι σειρές του στάθηκαν ψηλά στην θεαματικότητα, ενώ ξεχώρισαν ο «Λάκης ο γλυκούλης»,η «Πολυκατοικία» και το «LAPD».

Από τον ΑΝΤ1 αρκετά καλά πήγε το «Λίτσα.com» και τα «40 κύματα», ενώ το κανάλι στηρίζει πολλές από τις προσδοκίες του στο «Κλειδί του παραδείσου» και στο «7 ζωές».

Όσο για τις σειρές του Alpha, η περσινή «Εξαφάνιση» στάθηκε η εξαίρεση στη μετριότητα. Οι «Ατρόμητοι» έμειναν στα πολύ χαμηλά, ενώ μάλλον περιορισμένη στάθηκε και η απήχηση του πολυδιαφημισμένου «Έχω ένα μυστικό», που έχει ως θέμα τη ζωή της Αλίκης Βουγιουκλάκη όπως την κατέγραψε σε βιβλίο ο γιος της, Γιάννης.

Πολλά ακούστηκαν για την ερμηνεία της Κατερίνας Παπουτσάκη στον πρωταγωνιστικό ρόλο. Η ηθοποιός δεν φαίνεται να υποδύεται την Αλίκη ως υπαρκτό πρόσωπο μιας ρεαλιστικής πραγματικότητας, αλλά τη Λίζα Παπασταύρου (ηρωίδα που ερμήνευσε η Αλίκη στο «Ξύλο βγήκε από τον παράδεισο») με κάτι από… Υπολοχαγό Νατάσσα και Μανταλένα.

Δύο είναι οι νεανικές σειρές της σεζόν, αυτές δηλαδή που καταγράφουν τις ιστορίες εφήβων, μαθητών και φοιτητών: το «Αγρια παιδιά» του Mega και το «Γ4» του Alpha. Ειδικά το δεύτερο, πάντως, δεν ξέφυγε από το κλισέ που λέει ότι μια νεανική σειρά οφείλει να δείχνει τους νέους να είναι μονίμως στραβωμένοι, να ανταλλάσσουν μπινελίκια και να αποκαλούν ο ένας τον άλλο με κλισέ της δεκαετίας του ‘80. ( Χάθηκε ο κόσμος να αντιγράψουν λίγο τα «Χτυποκάρδια στο Μπέβερλι Χιλς»; )

Φυσικά, και οι φετινές σειρές χαρακτηρίζονται από κάποιες εξαιρετικά ρεαλιστικές σκηνές, που θέλουν κατά κανόνα την πρωταγωνίστρια να βρίσκει πάντα ταξί αμέσως μόλις υψώσει το χέρι σε οποιοδήποτε απομονωμένο ή πολυσύχναστο σημείο της Αττικής και να βρίσκει αιωνίως πάρκινγκ κάτω από το σπίτι της (στο κέντρο του Παγκρατίου).

Στο «Κλειδί του παραδείσου» είδαμε τη Ζέτα Μακρυπούλια να ανεβαίνει στην ταράτσα για να απλώσει ρούχα μες στη μαύρη νύχτα κι εκεί που ανυποψίαστη τραγουδούσε απλώνοντας (κι αυτή τη Βουγιουκλάκη έπαιζε, αλλά στο «Πιο λαμπρό αστέρι») εμφανίστηκε μπροστά της ο Τότσικας (ο οποίος είχε ανέβει στην ταράτσα για να ρεμβάσει)! ( Γιατί έχω τη βασανιστική υποψία ότι ακόμα κι αν απλώνω ρούχα κάθε νύχτα για επτά ζωές, ποτέ δεν θα εμφανιστεί μπροστά μου όχι μόνο ο Τότσικας, ούτε καν κάποιος που του φέρνει; )

Διαπραγματεύσεις και προσφορές για τα δικαιώματα

Έληξε την Πέμπτη (9/10) η προθεσμία για την κατάθεση προσφορών των σταθμών που ενδιαφέρονται να εξασφαλίσουν τηλεοπτικά δικαιώματα από τη Σούπερ Λίγκα στην εταιρεία Mondial Marketing, που ανέλαβε την ενιαία διαχείριση. Το κομμάτι που αφορά τα δικαιώματα ραδιοφωνικών μεταδόσεων αγώνων από το πρωτάθλημα πήρε παράταση μέχρι τις 24/10, ύστερα από σχετικό έγγραφο αίτημα τεσσάρων ενδιαφερόμενων σταθμών.

Ταυτόχρονα έληξαν και οι διήμερες διαπραγματεύσεις εκπροσώπων των καναλιών και της εταιρείας ΤΕΑΜ με θέματα τηλεοπτικά του Τσάμπιονς Λιγκ και του ΟΥΕΦΑ. Το γεγονός ότι τα δύο κορυφαία σε εμπορικότητα ποδοσφαιρικά «πακέτα» βρέθηκαν ακριβώς την ίδια περίοδο υπό διαπραγμάτευση αναγκάζει τους ενδιαφερόμενους σταθμούς ή να επιλέξουν ποια διοργάνωση θα «χτυπήσουν» ή να δώσουν τα ρέστα τους και στις δύο περιπτώσεις, εφόσον οι οικονομικές απαιτήσεις είναι αυξημένες.

Σε κάθε διαπραγμάτευση βρίσκεται μέσα η συνδρομητική και η κρατική τηλεόραση. Κατά την παρουσίαση του νέου προγράμματος της ΕΡΤ, μάλιστα, ο πρόεδρος Χρήστος Παναγόπουλος υπογράμμισε ότι το ποδόσφαιρο είναι βασικό κομμάτι ενός σωστά δομημένου προγράμματος. Ερωτηματικά υπάρχουν για το πού θα ρίξει το βάρος ο Alpha και ο ΑΝΤ1 (σε Ευρώπη, Σούπερ Λίγκα ή και στα δύο).

Σταρς & Stars

Περί τους πέντε μήνες νωρίτερα ξεκινούν φέτος οι πρώτες προετοιμασίες για την επόμενη Eurovision (όπου η χώρα θα εκπροσωπηθεί από τον Σάκη Ρουβά)! Όπως ανακοίνωσε η ΕΡΤ την Τρίτη 14/10 θα γίνει η πρώτη παρουσίαση των συντελεστών, ενώ το ίδιο το κοινό θα επιλέξει το τραγούδι που θα πει ο Sakis. Είναι προφανές ότι τα ουσιαστικά εθνικά μας θέματα βρίσκονται σε καλά χέρια…

Η Αντζελα Δημητρίου μιλά τηλεφωνικά στην εκπομπή «Υπάρχει λόγος» για το πόσο τη ζήλευαν όλοι οι πρώην σύντροφοί της και αναπτύσσει την άποψη ότι οι άντρες δεν αντέχουν την απόρριψη, ενώ οι γυναίκες τη δέχονται και κάνουν πως δεν συνέβη ποτέ. Αμέσως μετά ερωτάται αν την έχουν απορρίψει ποτέ και απαντά, περνώντας από την θεωρία στην πράξη: «Όχι ψυχή μου, όχι».

Θεωρείται αντιπαθής, έχει δεχτεί άγριο κράξιμο από την Μπριζίτ Μπαρντό και απαγόρευση εισόδου στις συναυλίες της από τη Μαντόνα, αλλά αυτή τη στιγμή είναι η πλέον «καυτή» προσωπικότητα στις Ηνωμένες Πολιτείες! Η μάνα – εξολοθρευτής ή «πίτμπουλ με κραγιόν» όπως η ίδια αποκάλεσε τον εαυτό της Σάρα Πέιλιν (υποψήφια αντιπρόεδρος του Μακέιν) «πουλάει» τρελά στα αμερικανικά media. Χαρακτηριστικό είναι ότι τηλεοπτικά debate της με τον υποψήφιο αντιπρόεδρο των Δημοκρατικών συγκεντρώνουν υψηλότερη τηλεθέαση (άνω του 45%) και από τα δύο πρώτα debate μεταξύ Ομπάμα και Μακέιν.

cosmo.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
 
2008-2009 season
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Nip/Tuck (season 5)
» Eurovision 2009- General commends

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ :: ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ :: ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-
Μετάβαση σε: