kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vicky!!!

vicky!!!


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 23/08/2008

Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν!   Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν! Icon_minitimeΤρι 26 Αυγ - 11:40

Απόφαση - βόμβα
Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν!

Την επιθυμία του να αποχωρήσει από την ΑΕΚ εξέφρασε ο Ριβάλντο στη συνάντηση που είχε το πρωί της Δευτέρας με τον πρόεδρο της «κιτρινόμαυρης» ΠΑΕ, Ντέμη Νικολαΐδη. Ο Βραζιλιάνος όπως δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό Novaσπορ FM έχει δεχθεί δελεαστική πρόταση από ομάδα της Ασίας την οποία δεν μπορούσε να αρνηθεί και ότι αποχωρεί άμεσα από την «Ένωση»!

«Δεν είναι μία εύκολη μέρα. Ήταν μία δύσκολη απόφαση που έπρεπε να πάρω» δήλωσε αρχικά ο Ριβάλντο.

Και στη συνέχεια εξήγησε τους λόγους της απόφασής του:

«Δέχθηκα μια πάρα πολύ καλή πρόταση από άλλη ομάδα, που δεν θα μπορούσα να αρνηθώ.

» Δεν με επηρέασε η απόφαση του κ. Νικολαΐδη να αποχωρήσει τον Μάιο από την προεδρία της ΠΑΕ ΑΕΚ. Μίλησα μαζί του την περασμένη Κυριακή, μιλήσαμε και την Τετάρτη και καταλήξαμε στην απόφαση της αποχώρησής μου.

» Έχω μιλήσει και με τον κ. Δώνη, ξέρω ότι είναι και για τους δύο πολύ δύσκολο. Ζητώ συγνώμη γιατί είναι δύσκολη εποχή για την ομάδα αλλά είναι πολύ καλή η πρόταση που έχω δεχθεί για να συνεχίσω την καριέρα μου.

» Πρόκειται για ομάδα της Ασίας, τις επόμενες ημέρες θα μάθετε από ποια.

» Ήμουν ευτυχισμένος στην ΑΕΚ αλλά προέκυψε κάτι πολύ καλό και πολύ γρήγορο και έπρεπε να φύγω.
» Ξέρω ότι δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά ήλθε καινούργιος προπονητής με καινούργιο σύστημα, χρειαζόμασταν χρόνο για να δέσει η ομάδα.

» Είπα συγνώμη στον πρόεδρο, ζητώ ένα εκατ. συγνώμες αλλά δεν μπορούσα να περιμένω. Με λυπεί που αυτό συμβαίνει τώρα αλλά δεν μπορούσα να αρνηθώ.

» Το συμβόλαιο θα λυθεί κοινή συνεναίσει και δεν ξέρω εάν θα παίξω στη ρεβάνς με την Ομόνοια. Υπάρχουν κάποιες πιθανότητες, αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

» Δεν βλέπω πιθανό να παίξω στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, τελευταία ημέρα των μεταγραφών.

» Νοιώθω ευτυχής που έζησα στην Ελλάδα και έπαιξα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.

» Η ΑΕΚ έχει κάνει καλές μεταγραφές και θα βρει το δρόμο της. Φυσικά και μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα, αν και είναι δύσκολο όχι μόνο για την ΑΕΚ αλλά για όλες τις ομάδες.

» Σε ό,τι αφορά στον Ολυμπιακό και όσα συνέβησαν. Ό,τι έγινε, έγινε. Πέρασα καλά στον Ολυμπιακό και δεν μου μένει κάποια πικρία. Ήταν μέρος της καριέρας μου και μέρος της ζωής μου.

» Έζησα πολλές καλές στιγμές στην Ελλάδα, πήρα πρωταθλήματα με τον Ολυμπιακό, εδώ γεννήθιηκαν τα τρία παιδιά μου, φίλαθλοι όλων των ομάδων μου έδιναν συγχαρητήρια. δεν θα ήθελα να αναφέρω ποια ήταν η χειρότερη στιγμή.

» Το ελληνικό ποδόσφαιρο ανεβαίνει διαρκώς και είμαι ευτυχής που έπαιξα εδώ.

» Ζητώ και πάλι συγνώμη που φεύγω νε αυτόν τον τρόπο, ίσως ξαναγυρίσω στην ΑΕΚ για άλλο πόστο».

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η ομάδα που έφερε τα πάνω - κάτω στην ΑΕΚ είναι η Κουρούβτσι από το Ουζμπεκιστάν - η οποία είχε κάνει δελεαστική πρόταση και στον Σαμουέλ Ετό - ενώ η «Ένωση» δεν έχει ακόμα συμφωνήσει στην αποδέσμευση του Ριβάλντο, καθώς επιδιώκει οικονομικό όφελος από αυτήν, προκειμένου να καλύψει το κενό του Βραζιλιάνου άσου με άλλην μεταγραφή. Μάλιστα οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονται σε διαπραγματεύσεις με ποδοσφαιιριστή που ενδιαφέρει τον Γιώργο Δώνη.

www.in.gr
Στο καλό.. Laughing
Rolling Eyes Doofy Doofy Doofy Doofy Doofy Doofy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EveP




Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Ηλικία : 35
Τόπος : Οι πίστες της F1!!
Registration date : 29/03/2008

Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν!   Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν! Icon_minitimeΤρι 2 Σεπ - 14:25

Kατά τ'άλλα πέρυσι του έφταιγε ο Κόκκαλης... Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ :: ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ-
Μετάβαση σε: