kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Στο δρομο του μεταξιου....

Πήγαινε κάτω 
+4
kardoula
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Ekiff
How Bo You Bo?
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΔευ 21 Ιουλ - 16:51

Οπως καταλαβατε κι απ'το...λογοπαιγνιο στον τιτλο, ανοιξα αυτο το τοπικ για να μιλαμε για τα αγωνιστικα των Ελληνων και οχι μονο αθλητων ενοψει της Ολυμπιαδας.
Προετοιμασιες, επιδοσεις, νεα κτλ.

Αλλα και για την παρουσια τους στον αγωνιστικο χωρο μετα, οταν αρχισουν οι Αγωνες.


Καλη επιτυχια στην ελληνικη αποστολη!!

(οση μεινει τελοσπαντων...-κακία Twisted Evil Laughing Laughing Laughing )
-----------------------
Η ομάδα για το Πεκίνο δηλώθηκε με 35 αθλητές και αθλήτριες όπου συμπεριλαμβάνεται και το όνομα της Κατερίνας Θάνου. Μένει ωστόσο μία ,θέση κενή. Αυτή των 400 μ. εμπ., όπου η ΕΠΥΑ, αποφάσισε με βάση όχι τα κριτήρια που έχει θέσει για την πρόκριση (δίνοντας δηλαδή το εισιτήριο στην αθλήτρια με τον καλύτερο μέσο όρο), αλλά με βάσει τις επιτυχίες.

Έτσι, δίνουν την ευκαιρία στη Χαλκιά να δοκιμάσει την τύχη της και να πάει στους Ολυμπιακούς Αγώνες, κάνοντας ένα προπονητικό τεστ (?) τις επόμενες ημέρες. Από εκεί θα κριθεί αν θα πάει αυτή ή αν θα στείλουν τη Χαντζή που και αυτή δικαιούται να είναι παρούσα. Έχοντας όμως εκτός Αγώνων την χρυσή ολυμπιονίκη, δημιουργείται και πάλι θέμα και προκειμένου να αποφύγουν την ευθύνη της απόφασης, βάζουν την ολυμπιονίκη να κάνει ένα προπονητικό τεστ. Κανείς όμως δεν έχει βγάλει συμπέρασμα πότε θα γίνει και από τι θα κριθεί αν θα πάει η Χαλκιά ή η Χαντζή στο Πεκίνο.

Αυτή η απόφαση σίγουρα δεν τιμά καθόλου τον ΣΕΓΑΣ και την ΕΠΥΑ, αλλά από τη στιγμή που βρέθηκαν σε... αδιέξοδο λόγω των πιέσεων που ασκούνται από πολλές πλευρές, αποφάσισαν να πάνε σε αυτή την ακραία λύση.
Θα μπορούσαν να βρουν άλλες λύσεις, όπως το να βάλουν τις δύο αθλήτριες να τρέξουν μαζί σε μία κούρσα, όμως προτίμησαν να βάλουν ένα τεστ, το οποίο ακόμη δεν έχει καθοριστεί πότε θα γίνει και κάτω από ποιες συνθήκες.
(goalday.gr)

Ελεος!! Αμα δε μπορει η αχρηστη, να μη παει..Με το ζορι δηλ;;
Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΔευ 21 Ιουλ - 22:00

ela nte! an den einai etoimi na min paei, giati oloi tha perimenoun na parei metalio..... kala mono me 35 athlites katevainoume? auti einai i megaliteri olimpiaki omada ektos elladas pou lene oti stelnoume?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΚυρ 27 Ιουλ - 15:34

Μπορεί πριν από μερικούς μήνες η ελληνική άρση βαρών να δέχτηκε το πιο δυνατό χτύπημα στην ιστορία της, με το ξεκλήρισμα σχεδόν ολόκληρης της εθνικής της ομάδας, μετά τις αποκαλύψεις για το σκάνδαλο ντόπινγκ, ωστόσο φαίνεται ότι τα όσα διαδραματίστηκαν δεν ήταν η ταφόπλακα του αθλήματος στη χώρα μας.

Αυτό επιβεβαίωσε η μικρή Βικτώρια Μαυρίδου, η οποία σάρωσε τα μετάλλια στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων που διεξάγεται στην Αμιένη της Γαλλίας.

Η 17χρονη πρωταθλήτρια, που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου, κατέκτησε τα χρυσά μετάλλια σε αρασέ, ζετέ και σύνολο στην κατηγορία των +75 κιλών, σηκώνοντας 105, 125 και 230 κιλά αντίστοιχα, με την πρώτη και την τελευταία επίδοση να αποτελούν ρεκόρ Ευρώπης.




Rolling Eyes Smile Clap Thumb
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΚυρ 27 Ιουλ - 21:53

einai sa n anagenietai apo tis staxtes tis i elliniki arsi baron. nomizw einai stin olimpiaki omada? pantws eipe oti stoxos tis einai i olimpiada tou londinou...

to allo pou parakolouthw ton teleutaio kairo kai den m aresei katholou einai oti theloun na steiloun tin Xalkia sta 400metra empodia prospathontas na mpoikotaroun tin Xatzi...... No comment
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΔευ 28 Ιουλ - 12:56

H Χαλκια θα παει τελικα.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ενταξει, μας κοροιδευουν μπροστα στα μουτρα μας...

Που κουτουλαει πανω στα εμποδια...Τουλαχιστον η Χατζη φετος εχει κανει και 3-4 πολυ καλους αγωνες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΔευ 28 Ιουλ - 20:20

pio dikaio itan na ginei agwnas me tis 2 tous kai i nikitria na pigaine Pekino, alla o SEGAS protimise to test. tespa, k egw protimousa na paei i Xatzi. I Xalkia einai alitheia pws exeo perissoteres pithanotites na paei kala, alla einai poli diskolo fetos n anebei sto vathro, olo traumatias einai allwste.

2 endiaferonta arthra:
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10552&subid=2&tag=7854&pubid=1242597
i apantisi tis Xatzi gia tin teliki apofasi
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10552&subid=2&tag=7854&pubid=1242599
oi dilwseis Sevasti
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΔευ 28 Ιουλ - 20:37

Μπραβο στη Χαντζη! Clap
Ετσι κοπελα μου, εγω Worthy

Πολυ ευγενης. Αλλοι θα ειχαν γκρεμισει την ομοσπονδια. Ασχετα το τι νιωθει, δεν εκανε κατι εμπρηστικο.

Κι εγω ειμαι σιγουρη, για να πουμε και την πικρη αληθεια, οτι το κριτηριο ηταν και ολιγον φυλετικο...Επειδη η Χριστινα δεν ειναι Ελληνιδα. Στο αιμα...γιατι κατα τα αλλα αξιζει πολυ περισοοτερο απο καποιους γηγενεις,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΔευ 28 Ιουλ - 23:59

de nomizw na einai nauto. kai se alla athlimat aoi ekrposopoi mas den einai Ellinas, opos oute Ellinas einai o Simaioforos mas.
to kaliedi edw einai oti i Xalkia einai xrisi olimpianikis kai meta oti exei perissoteres pithanotites gia mia kali emfanisi enanti tis Xantzi. pisteuw oti eprepe na ginei agwnas opos eixe proteinei i Xantzi. Ti einai tora auto to test, pou etrexe 300 metra?

asxeto, apo pia xwrs einai i Xantzi- Neagk?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 29 Ιουλ - 0:10

Ειναι απο τη Ρουμανια.

Κανονικα και πολυ βαρυ παλι θα ηταν, επρεπε να γινει αυτο ^ , το μπαραζ. Τωρα αυτο το τεστ 300μ. πιο πολυ μου φαινεται ως "ψαχνουμε δικαιολογια".
Τεσπα...

Στιβο που νομιζεις οτι εχουμε ελπιδες για μεταλλια;

Απευθυνομαι σε β' προσωπο γιατι μονο εμεις οι 2 συμμετεχουμε στο τοπικ! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 29 Ιουλ - 0:23

^dikaiologia einai, kala to les.
Sosta, mono emeis simmetexoume edw. Gia na blepw ki allous. Se 10 meres exoume olimpiakous!!Cool Cool Cool
Logika i Devetzi tha parei metallio- makari to xruso epitelous, i Tsoumeleka paizei- fetos einai noumero 2 stin pagkosmia katataxi, isws kai o Tsatoumas timpisei kapio metallio. Autoi gia tin wra, den thimamai kai tous allous athlites mipos xexnaw kanena.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 29 Ιουλ - 0:31

Μακαρι η Δεβετζη επιτελους!
Ο Τσατουμας θα παρει πιστευω. Του το χρωσταει η τυχη. Εχει αλλαξει σημαντικα την ψυχολογια του τα τελευταια 2 χρονια. Εχει περισσοτερη αυτοπεποιθεση και εγινε αθλητης αγωνων-το πιο σημαντικο. Ενω παλιοτερα εκανε μεγαλα αλματα αλλα στους αγωνες τον ετρωγε το αγχος.
Η Τζουμελεκα, συμφωνω, θα παει καλα. Αρκει να μην επηρεαστει απο την 93% υγρασια(εχει ασθμα Sad )
Χμ...Εγω θα τολμησω να προσθεσω και τον Περικλη. Πονταρω κυριως στο "σκυλισιο" του πεισμα. Never give up! Απο μικρο αυτο το παιδι, φαινοταν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 29 Ιουλ - 0:36

^xaxaxa, einai k o Periklis bebaiws. (ola ta lefta i kritiki pou kanei meta apo kathe agwna Razz) de nomizw na min perasei ston teliko, alla apo kei kai pera den xerw ti tha vgalei.

To kako m auton einai oti stis megales diorganwseis tixainei kai den einai se forma. Prin 2 xronia sto eurwpaiko pou vgike prwtos eixe tin kaliteri epidosi ston kosmo. Apo perisi den mou fainetai na kanei poli kales kourses.... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 29 Ιουλ - 13:08

^ Οντως! Laughing Καθε φορα μετα το τελος του αγωνα του, περιμενω κυριως να δω σε ποιον θα τα χωσει παλι!
Καλα κανει! Εχει το λέγειν που τσακιζει παντως!
Η αληθεια ειναι οτι μετα το Ευρωπαικο εχει κανει κακο προγραμματισμο αγωνων-φορμαρισματος. Και απορω γιατι η προπονητρια του ειναι γατα σε αυτα.

Α! Κι η Κοκκιναριου παιζει να μπει τελικο. Αντε, πρωτη φορα στα χρονικα μια Ελληνιδα αθλητρια μεγαλων αποστασεων που παιζει σε παγκοσμιο επιπεδο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 29 Ιουλ - 18:43

^o Periklis den kolonei. Ta leei k ston eauto tou mia xara. Oi atakes pou petaei einai filosofimenes! Laughing Thelw na nikisei mono ton Vaz Jil, den zitaw polla. Ta telutaia xronia kati den paei kala me tin proponitria tou opos eipes k si.

^ontos i Kokkinariou exei kanei fetos foveres kourses! ante na doume ena kalo plasarisma.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΠαρ 1 Αυγ - 21:40

«Βιώνω κατάσταση πολέμου»
Η Κατερίνα Θάνου παραχώρησε συνέντευξη Τύπου την Παρασκευή ( 1/8 ) σε αθηναϊκό ξενοδοχείο και μίλησε για τις πιέσεις και τον πόλεμο που δέχεται από την ΔΟΕ και τα διεθνή μέσα ώστε να μην συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ωστόσο ξεκαθάρισε ότι θα βρεθεί κανονικά στο Πεκίνο.

«Περίμενα τη δικαίωση. Αυτή ήρθε και με το χρόνο και με τον κόσμο. Το ποτήρι ξεχείλισε. Αυτό που γίνεται εδώ και 15 μέρες είναι άδικο. Βιώνω κατάσταση πολέμου. Ενώ έχω πιάσει κανονικά το όριο, δέχομαι πιέσεις. Με βομβαρδίζουν για να μη συνεχίσω την προετοιμασία, να μου αποσπάσουν την προσοχή, ή να αποχωρήσω, ή να αποτύχω», τόνισε η Θάνου αρχικά.

Και συνέχισε, δείχνοντας τη διαπίστευσή της για τους Ολυμπιακούς Αγώνες: «Μια τέτοια διαπίστευση είχα εξαναγκαστεί να την παραδώσω το 2004, ύστερα από πολλές, πολλές, πολλές πιέσεις και απειλές. Ήταν μια κίνηση μοιραία, που μου στέρησε τη συμμετοχή μου στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας και ενδεχομένως ακόμα ένα χρυσό».

Η Θάνου ξέσπασε για τις πιέσεις που δέχεται: «Από τις 14 Ιουλίου δέχομαι καθημερινές και έντονες πιέσεις σε ψυχολογικό και γραφειοκρατικό επίπεδο, με στόχο να αποχωρήσω. Γιατί; Ψάχνω να βρω την απάντηση και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να απαντώ για το αν πρέπει να αγωνιστώ ή όχι στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου. Είμαι η μόνη αθλήτρια που της ζήτησαν να απαντήσει εγγράφως αν επιθυμεί να αγωνιστεί στο Πεκίνο. Από το 2004 διασύρθηκα ηθικά, σπιλώθηκε η καριέρα μου, συνεχίζει να συμβαίνει ακόμη και σήμερα, τη στιγμή που δεν υπάρχει τίποτα εναντίον μου».

Το παράπονό της συνεχίστηκε: «Έχω περάσει από 24 ελέγχους τον τελευταίο καιρό κι έχω βγει καθαρή. Δεν υπάρχει ισονομία με τις αντιπάλους μου, αλλά δεν θέλω να μιλάω για τις άλλες αθλήτριες. Θα μπορούσα να πω κι άλλα, αλλά δεν είναι η κατάλληλη στιγμή. Κάποια στιγμή θα το κάνω, ίσως γράψω κι ένα βιβλίο. Είμαι ακόμη εδώ μετά τα όσα συνέβησαν το 2004. Έχω πιάσει το όριο για το Πεκίνο, χρησιμοποιώντας μόλις το 60% των δυνατοτήτων μου. Ολα αυτά τα χρόνια οι μόνοι που βρίσκονται δίπλα μου είναι λίγοι φίλοι και οι άνθρωποι που βρίσκονται δίπλα μου, αυτή τη στιγμή (σ.σ οι δικηγόροι της)».

Απευθυνόμενη προς τους εκπροσώπους του Τύπου, είπε: «Ολο αυτό το διάστημα γράψατε ή υιοθετήσετε πολλά που με προσέβαλαν και ως άνθρωπο και ως αθλήτρια. Θέλω να σας πω πως το χαμόγελο δεν έσβησε ποτέ από τα χείλη μου. Δεν άγγιξαν την ψυχή μου. Ομως ο ελληνικός λαός δεν με πρόδωσε, με στήριξε και με στηρίζει. Δεν ξέρω πως θα κλείσει η καριέρα μου και αν θα αγωνιστώ ή όχι στο Πεκίνο. Αυτό που έχω να πω είναι πως θα συμμετάσχω στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, το 2012».

I Thanou telika trwei poli laspi. Alloi prwtatlites pou exoun kanei kataxriseis den exoun antimetwpistei etsi... Apla den mporoun na xwnepsoun kapia pragmata....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 2 Αυγ - 0:02

Eεεεε, ειπαμε, το μονο προβλημα των κουστουματων της ΔΟΕ ειναι αυτα τα βρωμερα σκουληκια, ο Κεντερης και η Θανου που αμαυρωνουν το Ολυμπιακο Ιδεωδες...Οχι η διοργανωτρια χωρα που εχει κλειδωσει το internet στους ξενους δημοσιογραφους, που καταπατα τα ανθρωπινα δικαιωματα και απαιτει και μούγκα απο πάνω..
Αφου ξεπαστρεψαν τους 2 ελληνες, το ολυμπιακο ιδεωδες ειναι και παλι καθαρο....


Ουτε στο ελαχιστο δεν αξιζαν οι συγκεκριμενοι να αναλαβουν Ο.Α. Νομιζω οτι προσβαλουν και την αρχαια ελληνικη ιστορια, οσο κι αν ακουγεται υπερβολικο, να δινουν τους αγωνες σε τετοιες χωρες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 2 Αυγ - 20:43

ntaxei to orama tou Gouberten itan na filoxenountai oi agwnes se diafores poleis tou kosmou. makari na tan oi olimpiakoi kathe fora Ellada, tha xame megala ofeloi, alla distixws den exoume tin dinatotita.

oso gia tous Kenteri- Thanou mia xara ta kanonisane k den peiran meros to 2004. to oti einai oi monoi athlites pou exoun athwwthei apo to DOE kati prepei na leei, alla to xoun xexasei opos fainetai... sixtiria pia me tin politiki...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 5 Αυγ - 12:20

Όσο και αν δεν το πιστεύετε, δεν περιμένω με ανυπομονησία την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων.

Κάτι τα κρούσματα ντόπινγκ, κάτι η μικρή αποστολή της Ελλάδας, κάτι ότι πάλι οι Αμερικανοί, οι Κινέζοι και οι Ρώσοι θα σαρώσουν τα μετάλλια, κάτι η εχθρική συμπεριφορά από μεγάλη μερίδα πολιτικών και ακτιβιστών εναντίον της Κίνας... Όλα αυτά κατάφεραν να με ξενερώσουν !!!

Εξάλλου, ούτε από την τηλεόραση έγινε τόσος ντόρος... Μόνο τις τελευταίες μέρες γίνονται συχνές αναφορές, ενώ παλαιότερα ασχολούνταν από πολύ πριν.

Εγώ προσωπικά μάλλον δεν θα τους παρακολουθήσω φανατικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΤρι 5 Αυγ - 20:55

oute k gw tha tous parakolouthisw logo ergasiwn kiriws. Tin teleti enarxis tha tin dw, alla ap oti exw dei auta pou exoun diareusei den einai kati to super wow.

I Kina den amfiballw oti tha kanei kalous olimpiakous, alla exoun to meinoktima oti den einai Ellada, ekei pou gennithikan oi agwnes. To 2004 oli i ifilios parakolouthise tin Ellada. Auto den ginetai s autous tous olimpiakous (oute eixe ginei sto Sydney).

I Kina me ton kommounismo k tin stasi tis sto Thibet tis exei pollous exthrous, to doping ipirxe apo arxaiotatwn xronwn k den prokeitai n allaxei auto twra. I Ellada nai men exei mikroteri apostoli apo to 2004, alla einai i megaliteri pou exei steilei i epitropi se olimpiakous ektos Elladas.

Eimai periergi na dw to teliko tous apotelesma k ta paratragouda sto telos.... 3 meres akoma!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 9 Αυγ - 13:00

Δεν μας έφτανε το παρ' ολίγον διπλωματικό επεισόδιο, ήρθε και νέο κρούσμα ντόπινγκ για να δέσει το γλυκό !!!

Το κρούσμα ντόπινγκ σε Ελληνα αθλητή στίβου συνεχίζει να απασχολεί, όπως είναι λογικό, την ελληνική αποστολή, μία μέρα μετά την επίσημα έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνου.

Ο αθλητής που βρέθηκε θετικός σε χρήση μεθυλτριενολόνης ειδοποιήθηκε να επιστρέψει στην Ελλάδα, αφού τα αποτελέσματα του δεύτερου δείγματος θα γίνουν γνωστά στις 25 Αυγούστου, δηλαδή μετά την τελετή λήξης των Αγώνων.

Αξίζει να σημειωθεί πως η υπόθεση επιβεβαιώθηκε και από τη ΔΟΕ και συγκεκριμένα μέσω της εκπροσώπου Τύπου, χωρίς ωστόσο να αναφερθεί το όνομα του αθλητή.

contra.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 9 Αυγ - 15:07

^ontos etsi einai. to sxoliasame k s' allo topic me tin Korina. ante na doume ti tha ginei...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 9 Αυγ - 16:23

Μας καθαρισαν στεγνα και μαλιστα απο πολυ νωρις φετος...
Και καλα να μη φανει οτι εγινε εσκεμμενα....
Αντε απο'δω ρε... Jason
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 9 Αυγ - 19:33

Αυτό που με εκνευρίζει όσο δεν πάει είναι ότι ο Γκούσης, ο προπονητής του και τα ΜΜΕ υποτιμούν τη νοημοσύνη μας !!! Έλεος eleos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 9 Αυγ - 21:19

fantazomai ti tha ginetai Ellada twra. den tha nai stin idia ektasi me Kenteri- Thanou, alla oloi tha xoun thorivithei....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Στο δρομο του μεταξιου.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στο δρομο του μεταξιου....   Στο δρομο του μεταξιου.... Icon_minitimeΣαβ 9 Αυγ - 22:00

Tάσος Γκούσης... εναντίον όλων. Ο Έλληνας σπρίντερ, ο οποίος βρέθηκε θετικός σε έλεγχο ντόπινγκ, έκανε λόγο για «οργανωμένο έγκλημα» εις βάρος του, τόνισε ότι κάτι κρύβεται πίσω από την υπόθεση του και ξεκαθάρισε ότι «είμαι αθώος» και « δεν θα το αφήσω να περάσει έτσι, θα τους κυνηγήσω».

«Δεν ξέρω αν πρόκειται για σκευωρία, αλλά θεωρώ ότι η αθωότητα μου φαίνεται από το γεγονός ότι πριν καν ανοιχτεί το 2ο δείγμα, βγήκα να μιλήσω από μόνος μου. Δεν είχα και δεν έχω να φοβηθώ τίποτα, δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλουν να πετύχουν. Με πνίγει το δίκιο και θα φτάσω μέχρι τέλους», είπε αρχικά στον τηλεοπτικό σταθμό του MEGA και στη συνέχισε στο ίδιο μήκος κύματος:

«Το μπουκαλάκι το έχω πιάσει εγώ και ένας ακόμα άνθρωπος. Θεωρώ ότι έχει ανοιχτεί από άλλον και έχει μπει η ουσία επίτηδες. Είναι παρόμοια με την περίπτωση του Δημήτρη Ρέγα, η οποία πέρασε απαρατήρητη, γιατί δεν το κυνήγησε. Εγώ θα το κυνηγήσω».

«Μπορεί το παιχνίδι να παίζεται πίσω από τον ΣΕΓΑΣ, για να καταστρέψουν την ομοσπονδία και όχι πίσω από την πλάτη μου. Αν έπαιρνα αυτή την ουσία, θα το παραδεχόμουνα. Είναι έγκλημα αν το έκανα. Άλλοι έχουν κάνει το έγκλημα», είπε και κατέληξε:

«Έχω σκεφτεί τα πάντα, πάω να τρελαθώ και αυτό που προσπαθώ είναι να μη βγω στο τέλος τρελός. Έλεος πια. Ελπίζω να είμαι το τελευταίο θέμα αυτής της πλεκτάνης, γιατί πρόκειται περί οργανωμένου εγκλήματος. Και αυτός που το κάνει, να ξέρει ότι θα το βρει από το Θεό».

-----------------------------------------------------


Παιδια, εγω τον ψιλοπιστευω.... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
 
Στο δρομο του μεταξιου....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ :: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ-
Μετάβαση σε: