kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;

Πήγαινε κάτω 
+4
Ekiff
A.R
y=αx+β
EveP
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EveP




Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Ηλικία : 35
Τόπος : Οι πίστες της F1!!
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤρι 15 Ιουλ - 0:29

Ακούω με εξαιρετικό ενδιαφέρον τις απόψεις σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤρι 15 Ιουλ - 11:12

εσύ δεν έχεις; Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
EveP




Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Ηλικία : 35
Τόπος : Οι πίστες της F1!!
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤρι 15 Ιουλ - 12:21

Εγώ θα την εκθέσω αργότερα...Αλίμονο αν δεν είχα και άποψη ρε ευθεία!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R

A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 465
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσ/νικη- Κατερινη
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΠεμ 17 Ιουλ - 18:03

λοιπον η ομοφυλοφιλία ειναι ενα θεμα που δεν με αφορα καθολου. Εχω ξαναπει πως σιγουρα δεν με πειραζουν ως ανθρωποι, μπορει να ειναι και ψυχουλες καταβαθος, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ανεχομαι να προσπαθουν ολα τα ΜΜΕ να μας το περασουν αυτο το φαινομενο ως φυσιολογικο γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΠεμ 17 Ιουλ - 23:30

^Totally agree. Den me endiaferei ti kanei kai ti den kanei kathenas sto krebati tou, dikaioma tou. Nothing more, nothing less.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EveP




Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Ηλικία : 35
Τόπος : Οι πίστες της F1!!
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΣαβ 19 Ιουλ - 12:18

A.R έγραψε:
λοιπον η ομοφυλοφιλία ειναι ενα θεμα που δεν με αφορα καθολου. Εχω ξαναπει πως σιγουρα δεν με πειραζουν ως ανθρωποι, μπορει να ειναι και ψυχουλες καταβαθος, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ανεχομαι να προσπαθουν ολα τα ΜΜΕ να μας το περασουν αυτο το φαινομενο ως φυσιολογικο γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.



Γιώτα,από την άλλη το τι είναι φυσιολογικό και τι όχι είναι πολύ υποκειμενικό...Εγώ παλαιότερα ήμουνα ρατσίστρια,μπορώ να πω,με τους ομοφυλόφιλους,μέχρι που η ομοφυλοφιλία ενός αρκετά κοντινού μου ανθρώπου μου άλλαξε τα μυαλά.Είναι πιστεύω δικαίωμα του καθενός.Αυτό που εγώ δεν ανέχομαι είναι το να προκαλούν δημόσια οι άνθρωποι με τις ερωτικές τους σχέσεις,είτε είναι ομοφυλόφιλοι,είτε ετεροφυλόφιλοι,είτε αμφιφυλόφιλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΣαβ 19 Ιουλ - 12:28

^ Exactly.

Ουτε εμενα με ενοχλει η ομοφυλοφιλια. Και γιατι να με ενοχλησει αλλωστε;
Αλλα απο τη στιγμη που δεν προσβαλει την αισθητικη και τη δημοσια αιδω (την οποια εχω απολυτα γραμμενη κατα τα αλλα, ομως σε μερικες περιπτωσεις πρεπει οντως να ισχυει) Αυτο ομως δεν εχει να κανει με το φυλο. Δηλ. το ιδιο ενοχλητικο ειναι να βλεπω κι ενα ζευγαρι αγορι-κοριτσι να φιλιεται μεσα σε οοοοολο τον κοσμο με γλωσσα κτλ.
Ειναι επιλογη του καθε ανθρωπου και αναφαιρετο, συνταγματικα κατοχωρημενο διακαίωμά του να οριζει την προσωπικη του ζωη οπως εκεινος θεωρει οτι τον κανει ευτυχισμενο.. Αρκει αυτη να μη θιγει τους αλλους. Αυτο ισχυει οχι μονο για αυτο το θεμα αλλα και για ολους τους τομεις που "γραφουμε" πολλες φορες τον αλλο.

Αυτο που εχω κατασταλαξει επειτα απο πολλη σκεψη ειναι οτι..οχι, δε θελω να υιοθετουν παιδια. Να παντρευτουν, να κανουν συμφωνο, να τους παραχωρηθουν ολα μα ολα τα νομικα δικαιωματα που να τους εξασφαλιζουν αλλα να μην υιοθετουν παιδια. Δε ξερω..Θεωρω οτι η φυση δεν εκανε λαθος οταν αποφασισε αυτο το ρολο τνα ον εχουν ενα αρσενικο κι ενα θηλυκο. (Βεβαια, αυτο δε σημαινει οτι κι αυτοι τα καταφερνουν καλυτερα! Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΣαβ 19 Ιουλ - 14:13

swsto to ipokeimeniko. gia perissotera deite to straught story, pernaei kapoia minimata.Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R

A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 465
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσ/νικη- Κατερινη
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤετ 23 Ιουλ - 17:31

Λεω οτι το να υπαρχει μια σχεση μεταξυ δυο ανθρωπων του ιδιου φυλου δεν ειναι ορισμενο αν το θες πιο σωστα απο την φυση. Ενας αντρας οταν γενιεται σκοπος του ειναι να κανει σχεση με μια γυναικα πιο απλα απο ιατρικη αποψη. Αν 2 ανθρωποι του ιδιου φυλου κανουν σχεση εμενα δεν με πειραζει μου ειναι αδιαφορο πως να το πω πιο απλα. Απλα εγω διαφωνω στον τροπο με τον οποιο το παρουσιαζουν τα ΜΜΕ. Εκει διαφωνω καθετα οριζοντια και οπως αλλιως θες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤετ 23 Ιουλ - 17:41

H αληθεια ειναι οτι εχει παραγινει το κακο με τα ΜΜΕ. Αλλα εξηγειται απο το γεγονος οτι η πλεiοψηφια που δουλευει εκει ειναι ομοφιλοφιλοι. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤετ 23 Ιουλ - 19:01

ta MME apo anekathen megalopoiousan kai parapliroforousan tis eidiseis. den einai kati neo. To mono pou mou tin spaei einai oti se orismenes doulies p.x stilistas, sxediastis modas, makigiez gia na vgaleis onoma prepei na to paixei omofilofilos...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tirovlaxos

tirovlaxos


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 33
Τόπος : Ξεσσαλονίκη
Registration date : 30/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΣαβ 26 Ιουλ - 15:25

δεν με ενοχλεί ΚΑΘΟΛΟΥ!

έχω γνωρίσει gay που είναι πιο άντρας και από τους άντρες.
το είχα θίξει και στο asanser αυτό το θέμα...

και θα συμφωνήσω απόλυτα με την κορίνα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΚυρ 27 Ιουλ - 9:02

Δεν με ενοχλούν οι gay, ας κάνουν ό,τι θέλουν στο κρεβάτι τους. Ας το κάνουν με άντρες, με ζώα, με εξωγήινους, αλλά όχι με παιδιά!
Με ενοχλούν μόνο οι κραγμένες αδελφές (ειδικά των 2 μεγάλων lifestyle καναλιών)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΚυρ 27 Ιουλ - 18:56

Συμφωνω με τον Γιωργο^.....
Ο καθενας μπορει να εχει οποιες σεξουαλικες προτιμησεις θελει....Δικαιωμα του ειναι.Κανεις δε θα τον κατακρινει, και ουτε πρεπει αλλωστε....Δε θα με πειραζε ακομα κι αν ο καλυτερος μου φιλος τελικα ηταν gay...Εγω θα συνεχιζα να κανω παρεα μαζι του σαν να μην ετρεχε τιποτα...

Αλλα θεωρω πολυ ενοχλητικο να βλεπεις εναν αντρα να "κουνιεται"!Βλεπω κατι αγορια στο σχολειο που περπατουν λες και κανει σεισμο ολη την ωρα με το χερι λυγισμενο μπροστα και να μιλουν με αυτη την περιεργη προφορα...Αυτο το βρισκω πολυ ενοχλητικο....
Ενταξει ρε φιλε, θες να εισαι gay? Ωραια, κανενα προβλημα!....Αλλα δεν ειναι αναγκη να το δειχνεις και με αυτο τον τροπο! Ντροπιαζεις τον ιδιο σου τον εαυτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;   Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;; Icon_minitimeΤετ 30 Ιουλ - 11:50

Ούτε εγώ έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Το πραγματικό πρόβλημα είναι η κοινωνική προκατάληψη, η οποία μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα σε κάποιους ομοφυλόφιλους να θέλουν να "ανταποδώσουν" την άσχημη συμπεριφορά αν τους δοθεί η ευκαιρία. Δεν ξέρω αυτό που λέτε ότι τα ΜΜΕ τους υπερασπίζονται μέχρι το σημείο της υπερβολής, γιατί δεν παρακολουθώ ή απλά δεν το έχω αντιληφθεί. Όμως και έτσι να είναι, μπείτε λίγο στη θέση τους. Τι πρέπει να κάνουν για να αμυνθούν απέναντι σε εκείνους που τους χλευάζουν; Προσωπικά δεν έτυχε γνωρίζω ομοφυλόφιλους όμως ξέρω ότι είναι πάρα πολύ άσχημο να σε κοροϊδεύουν επειδή είσαι διαφορετικός από τους πολλούς και οι κοινωνίες το κάνουν πάντοτε αυτό. Θυμάμαι επίσης ότι όταν πήγαινα στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού, χρησιμοποιούσαμε τον όρο "αδερφή" ως μέγιστη βρισιά και το πιστεύαμε ότι ήταν πράγματι άξιο κοροϊδίας κάτι τέτοιο. Αυτό από κάπου το μάθαμε και έχω την εντύπωση ότι το μάθαμε επίσης από τα ΜΜΕ (από κανένα Σεφερλή κατά πάσα πιθανότητα που νομίζω τους κορόιδευε τότε). Χαίρομαι που από τότε έχω αλλάξει γνώμη γι αυτό όμως δεν πιστεύω ότι θα ήταν και όλοι οι άλλοι σαν εμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
 
Ποια είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΚΟΙΝΩΝΙΑ-
Μετάβαση σε: