kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;

Πήγαινε κάτω 
+2
How Bo You Bo?
Γιωργής
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΣαβ 14 Ιουν - 23:34

Η άποψή σας μετράει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΣαβ 14 Ιουν - 23:39

ΠΡΟΣΟΧΗ σε εκφρασεις που θα προσβαλουν αλλα μελη.

Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα γιατι βαριεμαι να τα ξαναγραφω. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΚυρ 15 Ιουν - 15:32

Η χειρότερη!
1. Επενδύουν στο ρατσισμό και στην κακία που κρύβουν μέσα τους οι "νεόπλουτοι" Έλληνες.
2. Παριστάνουν τους καλούς Χριστιανούς και ταυτόχρονα κηρύττουν μίσος απέναντι σε άλλες ομάδες πληθυσμού ή άλλους λαούς.
3. Επιδιώκουν να μονοπωλήσουν τον πατριωτισμό αφήνοντας να εννοηθεί ότι μονάχα αυτοί είναι πατριώτες και ότι όλοι εμείς οι υπόλοιποι δεν είμαστε. Αλήθεια, πόσο πατριωτική μπορεί να είναι μια παράταξη που ανοιχτά υπερασπίζεται τη χούντα για την οποία οι πρόσφατες δημοσιεύσεις της CIA αποκαλύπτουν ότι δρούσε για λογαριασμό ξένης δύναμης (της Αμερικής) και σκοπό είχε να δημιουργήσει τα γνωστά προβλήματα στην Κύπρο, τη Θράκη και τη Μακεδονία;
- Το ξέρατε ότι πριν τη χούντα οι μουσουλμάνοι της Θράκης δεν μιλούσαν Τούρκικα και δεν θεωρούνταν Τούρκοι άλλα κάτι σαν τους Τσάκωνες της Αρκαδίας που απλά ήταν μουσουλμάνοι; Η χούντα τους έστειλε δασκάλους να τους μάθουν τούρκικα και τους αντιμετώπιζε σαν Τούρκους υπόδουλους στο ελληνικό κράτος.
- Το ξέρατε ότι η χούντα αντιμετώπιζε τους αριστερούς της ορεινής δυτικής Μακεδονίας σαν αλλοεθνείς Σλαβοβούλγαρους και τους αφαιρούσε την ελληνική ιθαγένεια; Με γιουγκοσλάβικο διαβατήριο ερχόντουσαν να επισκεφτούν τους τάφους των γονιών τους. Πολλοί έφυγαν πρόσφυγες και μετανάστες. Μαντέψτε τι εθνική συνείδηση έχουν σήμερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΚυρ 15 Ιουν - 18:22

Εξίσωση, με συγχωρείς πολύ, αλλά θα διαφωνήσω (τι πρωτότυπο...).
Κανένας από αυτό το κόμμα δεν επενδύει στο ρατσισμό, στην ξενοφοβία, ούτε κηρύττουν το μίσος προς άλλες χώρες ή ομάδες πληθυσμού.
Απλά θέτουν ως ύψιστη προτεραιότητά τους τη λαθρομετανάστευση. Όσοι μένουν ειδικά στην Αθήνα, θα έχουν παρατηρήσει ότι στο μετρό, στο τραμ, περπατώντας στο δρόμο ακούς από ελάχιστους ανθρώπους την ελληνική γλώσσα.
Ο στόχος του κόμματος δεν είναι ούτε οι απελάσεις, ούτε η φυλάκιση, ούτε η δολοφονία των λαθρομεταναστών.
Στόχος είναι η ποσόστωση. Και για τους μη γνώστες, το εξηγώ: όλα τα πολιτισμένα ευρωπαϊκά κράτη έχουν καθορίσει ένα ποσοστό ξένων που μπορούν να κατοικήσουν, να εργαστούν κλπ σε κάποια χώρα. (Τυχαίο παράδειγμα και χωρίς να είναι σίγουρο: η Γαλλία π.χ. μπορεί να επιτρέπει 20% ξένους και 80% Γάλλους).
Αυτό ζητά και ο ΛΑ.Ο.Σ. Να καθοριστεί επιτέλους στην Ελλάδα ένα ποσοστό μεταναστών, ούτως ώστε να πάψουμε να είμαστε χώρα "μπάτε σκύλοι αλέστε". Γιατί όσοι νομίζουν ότι οι λαθρομετανάστες είναι ακίνδυνοι. Όσοι δραπετεούουν από τις φυλακές των βαλκανικών κυρίως χωρών βρίσκουν καταφύγιο στην Ελλαδίτσα. Κλέφτες, δολοφόνοι, μαφιόζοι.
Φυσικά οι λαθρομετανάστες είναι και καλοί και οικογενειάρχες και γι' αυτό δεν έχει κανένας αντίρρηση. Όλοι αυτοί όμως ελέχονται ιατρικά; ΟΧΙ. Ελέγχονται τα ατομικά τους στοιχεία; Και πάλι ΟΧΙ.
Για να αποφύγουμε λοιπόν όλα αυτά, ζητάμε ΠΟΣΟΣΤΩΣΗ εδώ και τώρα. Και σε περίπτωση που αποφασιστεί να αποχωρήσει το 30% των μεταναστών που μένουν στην Ελλάδα, η θέση του κόμματος μιλά για επαναπατρισμό και όχι απέλαση.
Όσον αφορά το μονοπώλιο του πατριωτισμού: σαφώς και οι ψηφοφόροι και πολιτικοί του ΛΑ.Ο.Σ. είναι περισσότερο πατριώτες από τους άλλους και κρίμα που δεν υπάρχει "πατριδόμετρο".
Με συγχωρείς πολύ, αλλά δεν μπορώ να θεωρήσω πατριώτη τον ψηφοφόρο της ΝΔ που επικροτεί την κατάθεση στεφάνου του Κωστάκη στον Κεμάλ, το σφαγέα των Ποντίων, ούτε τους πολιτικούς της ΝΔ. Επίσης, δεν μπορώ να ξεχάσω το πώς διαχειρίστηκαν το θέμα των Σκοπίων, το θέμα της καύσης της ελληνικής σημαίας (Υιός Βαρβιτσιώτης: "Το δικαίωμα του καθενός να καίει τη σημαία είναι αναφαίρετο...") και το "συνωστισμό της Σμύρνης".
Επίσης, δεν θεωρώ πατριώτες (ή τους θεωρώ λιγότερο πατριώτες) τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ και τους πολιτικούς τους γιατί και πάλι στα εθνικά θέματα έκαναν τεράστια λάθη τα οποία και συνεχίζουν να υποστηρίζουν. Μπορεί ένας Έλληνας να ξεχάσει το θάνατο των τριών αεροπόρων μας στα Ίμια;
Για το ΚΚΕ δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι πατριώτες, καθώς έχουν αποδείξει πολλές φορές τον πατριωτισμό. Απλά, η υποταγή τους στη Ρωσία είναι εξαιρετικά επικίνδυνη και ελοχεύει ο κίνδυνος να πουλήσουν ανά πάσα στιγμή την Ελλάδα για τη "Μητέρα Ρωσία".
Για το ΣΥΡΙΖΑ δεν το συζητώ. Κάψτε σημαίες, καταργήστε παρελάσεις, πετάξτε μολότωφ, καταργήστε την Ιστορία, λευτεριά στη Δημοκρατία της Μακεδονίας...
Εξακολουθείς να πιστεύεις ότι υπάρχουν άνθρωποι περισσότερο πατριώτες από τους ψηφοφόρους του ΛΑ.Ο.Σ.;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΚυρ 15 Ιουν - 22:49

Ναι! Όλοι εμείς οι υπόλοιποι που δεν στηρίζουμε κανένα από τα προαναφερθέντα κόμματα και τις προαναφερθείσες πολιτικές.

Εγώ δεν έχω ακούσει να μιλάνε μόνο για λαθρομετανάστες και ποσόστωση. Αντίθετα έχω ακούσει να λένε για το σύνολο των Αλβανών (οι οποίοι είναι Ευρωπαίοι και δεν έχουμε καθόλου πολιτισμικές διαφορές, οπότε δεν κινδυνεύουμε κιόλας), για τους ομοφυλόφιλους, έχω ακούσει για πόλεμο να πάρουμε εδάφη (λες και έχουν μεγαλύτερη αξία από την ανθρώπινη ζωή), καλά λόγια για τη χούντα και τη χρυσή αυγή και πολλά άλλα.
Θα μου πεις, είναι η μειοψηφία αυτοί που τα λένε. Δεν έχω δει όμως την πλειοψηφία να λέει το αντίθετο. Μήπως δεν διαφωνούν αλλά συμφωνούν;

Επιπλέον, μου τη δίνει πολύ που παριστάνει ότι είναι χριστιανικό κόμμα (αυτό λένε τα αρχικά του ονόματος) χωρίς να είναι στην πραγματικότητα. Πού το στηρίζω αυτό:
(1) Βάζουν τις εθνικές διαφορές πιο ψηλά από τις ανθρώπινες ομοιότητες. Λέγοντας "έξω ο μεγάλος αριθμός μεταναστών" ή "κάντε πόλεμο για τα εδάφη" πρακτικά εννοούν ότι δεν θέλουν και πολλά πάρε δώσε και να μείνουμε για πάντα χωριστά. Αυτό, από τα λίγα που ξέρω, έρχεται σε αντίθεση με το "όλοι οι άνθρωποι αδέρφια μπλα μπλα μπλα"
(2) Οι μετανάστες που έρχονται εδώ από πολύ φτωχές χώρες, έρχονται για να γλιτώσουν από την πείνα, τον πόλεμο, τις αρρώστιες κλπ και να ζήσουν σε καλύτερες συνθήκες και δεν σκοπεύουν να ξαναγυρίσουν πίσω. Είναι αλήθεια ότι έρχονται για να πάρουν λίγο από τον πλούτο μας. Το ΛΑΟΣ λέει υστερικά ΟΧΙ. Η θρησκευτικού στο σχολείο όμως μας είπε "Ο έχων δύο χιτώνας να δίνει τον έναν".
Πώς γίνεται να συνυπάρχουν αυτά τα δύο; Αν δεν είναι χριστιανοί ας βγουν να το πουν. Δεν είναι κακό. Κακό είναι να κοροϊδεύουν τον κόσμο.

Υγ: Αυτή σου η πρόταση: "Εξακολουθείς να πιστεύεις ότι υπάρχουν άνθρωποι περισσότερο πατριώτες από τους ψηφοφόρους του ΛΑ.Ο.Σ.;" αναιρεί αυτή: "Όσον αφορά το μονοπώλιο του πατριωτισμού: σαφώς και οι ψηφοφόροι και πολιτικοί του ΛΑ.Ο.Σ. είναι περισσότερο πατριώτες από τους άλλους και κρίμα που δεν υπάρχει "πατριδόμετρο"."

(ήμουν σίγουρος ότι θα διαφωνούσες)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΔευ 16 Ιουν - 12:11

Απο οσο ξερω, το ΛΑΟΣ πρεσβευει το ιδεωδες ¨Πατρις, θρησκεια, οικογενεια¨....(διορθωστε με αν κανω λαθος...)
Και αυτο το στιλακι τους δεν το παω καθολου!!! Αυτος ο συντηριτισμος δεν μας οδηγει πουθενα.....μονο σε αδιεξοδο....Αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΔευ 16 Ιουν - 22:55

Εξίσωση, επειδή τα έμπλεξες λίγο τα πράγματα και καλό είναι να μη δημιουργούνται εντυπώσεις, θα απαντήσω σε καθένα ξεχωριστά για να έχει ο λόγος μου μια συνοχή.
ΑΛΒΑΝΟΙ
Δεν είμαστε αλβανοφάγοι όσοι ψηφίζουμε ΛΑ.Ο.Σ. Όπως είπα και αρχικά, υπάρχουν καλοί και κακοί Αλβανοί, όπως υπάρχουν καλοί και κακοί Έλληνες.
Το πρόγραμμα του κόμματος δεν λέει ότι στόχος είναι να εκδιωχθούν οι Αλβανοί και άλλες εθνότητες, ούτε να απελαστούν. Μιλάει για ποσόστωση και επαναπατρισμό όσων «δεν αντέξει» η Ελλάδα.
Η εμπάθεια όμως κάποιων με τους Αλβανούς δεν είναι και αδικαιολόγητη… Ας μη ξεχνάμε τα κατορθώματά τους στη Βόρεια Ήπειρο με την «Τσαμουριά» και το γεγονός ότι ετοιμάζουν τον Τσενάι να έρθει από το Πανεπιστήμιο της Αμερικής στο οποίο σπουδάζει και να ιδρύσει αλβανικό κόμμα μέσα στην ίδια την ελληνική βουλή (ας μη ξεχνάμε ότι ο κύριος Παυλόπουλος θέλει να περάσει νόμο, σύμφωνα με τον οποίο θα μπορούν να ιδρύονται ξένα κόμματα).
ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ
Πρέπει να διαβάσεις αυτό.
http://www.10percent.gr/issues/200506/03.html
Θα καταλάβεις ότι δεν είμαστε εμπαθείς απέναντι στους ομοφυλόφιλους. Ναι μεν θεωρούμε ότι δεν είναι ομαλό το να παντρεύονται δύο άντρες ή δύο γυναίκες και να έχουν και παιδιά, αλλά εφόσον το κόμμα θέλει την ενίσχυση των αδυνάτων, ο Καρατζαφέρης είναι δίπλα στους ομοφυλόφιλους, όσον αφορά την οικονομική τους διασφάλιση. Δεν είναι άδικο στην Ελλάδα του 2008 να πεθαίνει ένας ομοφυλόφιλος και να μην επιτρέπουν στο σύντροφό του να μπει στην εντατική επειδή δεν είναι συγγενής πρώτου βαθμού; Κι όταν πεθάνει ο ένας, γιατί να μη μπορεί να πάρει σύνταξη ο άλλος ή να κληρονομήσει την περιουσία του άλλου;
Όπως βλέπεις, και σ’ αυτό το θέμα δεν λέμε «θάνατος στους ομοφυλόφιλους»…
ΠΟΛΕΜΟΣ
Δεν είμαστε φιλοπόλεμοι. Δε νομίζω ότι ο Καρατζαφέρης θέλει να γίνει πόλεμος για σκοτωθούν τόσοι Έλληνες.
Απλά πες μου, αν έμενες στη Θεσσαλονίκη και σου ερχόταν ξαφνικά ένας Σκοπιανός και σου έλεγε «Η πόλη αυτή μου ανήκει» τι θα έκανες; Θα έστηνες λοκώ και θα έλεγες «ναι»; Θα έλεγες ως γνήσιος Έλληνας «Μολών λαβέ».
ΧΟΥΝΤΑ
Καλά λόγια για τη χούντα δεν έχουν ειπωθεί. Αντιθέτως, ο Καρατζαφέρης στις περισσότερες συνεντεύξεις του μιλά με απαξιωτικό τρόπο για τη χούντα, απωθώντας όλο και περισσότερο τους χουντικούς.
Ενδεχομένως να την υποστήριξε μέσα στη βουλή, τότε που μιλούσε για την οικονομική της πολιτική και ο Αλαβάνος είχε αφηνιάσει εκείνη τη μέρα.
Ο άνθρωπος δεν είπε ότι η χούντα ήταν καλή, αλλά είπε ότι η οικονομική της πολιτική ήταν σωστή, με δεδομένο ότι εκείνα τα χρόνια η Ελλάδα είχε πλεόνασμα και όχι έλλειμμα όπως σήμερα και ότι οι δικτάτορες πέθαναν στην ψάθα. Και πρότεινε να ακολουθήσουμε τώρα την ίδια οικονομική πολιτική. Είπε κάτι παράλογο; Δεν πρότεινε την εγκαθίδρυση χούντας. Πρότεινε να μιμηθούμε κάτι καλό από τη χούντα. Πάντοτε όμως όλοι παρεξηγούν τα λόγια του, μένοντας σε συντηρητικές αγκυλώσεις και φαντάσματα του παρελθόντος.
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
Εδώ γελάμε. Τα στελέχη της χρυσής αυγής μισούνται θανάσιμα με τα στελέχη του ΛΑ.Ο.Σ και αντίστροφα. Δεν τίθεται κανένα θέμα μεταξύ τους συνεργασίας.
Μπορεί ενδεχομένως οι χρυσαυγίτες, οι οποίοι είναι φασίστες, ναζιστές και οπαδοί του Χίτλερ να ψηφίζουν ΛΑ.Ο.Σ επειδή δεν κατεβαίνει η ΧΑ στις εκλογές και νιώθουν ότι στα εθνικά θέματα περισσότερο «μπροστάρης» είναι ο ΛΑ.Ο.Σ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι υπάρχει συμπάθεια απέναντι στους δολοφόνους της ΧΑ. Κάτι ανάλογο ισχύει και για τους χουντικούς. Ποιο κόμμα θα ψηφίσουν αναγκαστικά οι χουντικοί;
QUIZ
Ποιος χρηματοδοτεί τη ΧΑ;
Γιατί η ΧΑ προβλήθηκε τους τελευταίους μήνες εντονότατα από τα κανάλια;
Ποιο κόμμα της βουλής ΣΤΗΡΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την ΧΑ;
Δοκιμάστε να απαντήσετε. Θα έχει πλάκα. Μετά από κάποιες μέρες θα σας πω την απάντηση και θα πέσετε από τα σύννεφα…
ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
Και ποιος σου είπε ότι είναι χριστιανικό κόμμα; Επειδή είναι Λαϊκός ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ Συναγερμός; Αν είχες διαβάσει το πρόγραμμα του κόμματος θα ήξερες ότι το ορθόδοξος είναι προσδιορισμός του προσδιορισμού «λαϊκός». Δεν αναφέρεται στη θρησκεία.
Αντιγράφω για λόγους αποσαφήνισης από το πρόγραμμα:
Είναι ένα «ορθόδοξα» λαϊκό κόμμα, που χωρίς να γίνεται λαϊκιστικό προτάσσει τα συμφέροντα και την προστασία των μη-προνομιούχων Ελλήνων και στηρίζει τόσο τις ατομικές ελευθερίες όσο και τα δικαιώματα στην ασφάλεια, στην πρόοδο και στην ευημερία όλων όσων ζουν νόμιμα στην Ελλάδα, χωρίς καμία διάκριση.
Όπως κατάλαβες, σημασία δεν έχει η θρησκεία. Χριστιανοί, ορθόδοξοι, καθολικοί, άθεοι, δωδεκαθεϊστές, αριστεροί, δεξιοί, όλοι οι καλοί χωράνε στο κόμμα. «ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΕΛΛΑΣ». Ποιο κόμμα τολμάει να καταργήσει το διαχωρισμό σε αριστερά, κέντρο και δεξιά; Μόνο ο ΛΑ.Ο.Σ. Όλοι μαζί χωρίς διχασμούς για την Ελλάδα.
ΟΙ ΧΙΤΩΝΕΣ
Δεν ξέρω τι σας είπε η θρησκευτικού στο σχολείο. Εντάξει, οι Χριστιανοί και οι ψηφοφόροι του ΛΑ.Ο.Σ δεν χαρίζουν χιτώνες. Οι κομμουνιστές όμως του ΚΚΕ και του ΣΥΡΙΖΑ θα μου χαρίσουν κι εμένα ένα από τα πανάκριβα αυτοκίνητά τους; Άντε, ένα κουκουέφωνο βρε αδελφέ…
http://spyridonas.wordpress.com/2008/06/08/e-nai-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%bf%ce%bc%cf%89%cf%82-%ce%b5%ce%b9%ce%bd%ce%b1%ce%b9-iphone-koykoye%cf%86%cf%89%ce%bd%ce%bf/

ΥΓ: Κάνεις λάθος. Στην πρώτη πρόταση έλεγα ότι οι ψηφοφόροι του ΛΑ.Ο.Σ είναι περισσότερο πατριώτες από τους άλλους. Στη δεύτερη πρόταση, μετά από όλα όσα σου είχα πει για τα κατορθώματα των άλλων κομμάτων στα εθνικά ζητήματα, σε ρωτώ (ρητορικά) εάν όλοι οι άλλοι είναι περισσότερο πατριώτες από εμάς του ΛΑ.Ο.Σ. Άρα δεν τίθεται θέμα αναίρεσης των λεγομένων μου.

(Κι εγώ ήμουν σίγουρος ότι ήσουν σίγουρος ότι θα διαφωνούσα μαζί σου)

Spellborn, δες σε παρακαλώ το κανάλι της Βουλής όταν θα μιλά ένας βουλευτής του ΛΑΟΣ. Δεν υπάρχει ίχνος συντηριτισμού. Έχουμε τους πιο νεαρούς βουλευτές και κάνουν τις πιο μοδάτες και ριζοσπαστικές προτάσεις για την καλυτέρευση αυτού του τόπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 11:00

Γιωργής έγραψε:
Spellborn, δες σε παρακαλώ το κανάλι της Βουλής όταν θα μιλά ένας βουλευτής του ΛΑΟΣ. Δεν υπάρχει ίχνος συντηριτισμού. Έχουμε τους πιο νεαρούς βουλευτές και κάνουν τις πιο μοδάτες και ριζοσπαστικές προτάσεις για την καλυτέρευση αυτού του τόπου.

Εχω παρακολουθησει τυχαια μερικες δηλωσεις βουλευτων του ΛΑΟΣ και πιστεψε με μονο "μοδατες και ριζοσπαστικες" δεν ηταν. Δεν θυμαμαι καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα να σου δωσω...αλλα .... ε οχι και ριζοσπαστικες οι αποψεις του ΛΑΟΣ....Ελεος...

Υ.Γ. Και κατι ακομα...Οι δικες σου αποψεις ειναι μακραν διαφορετικες με αυτες του κομματος που φανερα υποστηριζεις.....Μαλλον σε λαθος παραταξη βρισκεσαι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beef cake

beef cake


Αριθμός μηνυμάτων : 1086
Ηλικία : 32
Τόπος : Λιγο πιο πέρα από το γαλαξία μας
Registration date : 01/05/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 11:33

^Βασικα ειπαμε να μην χρησιμοποιουμε εκφρασεις που προσβαλουν αλλα μελη.....


Οσον αφορά το ΛΑΟΣ αυτο που με ενοχλει είναι οτι το παιζουν σωστοι χριστιανοί. Κατα τα αλλα μικρή πολιτική παραταξη που ομως κατάφερε να μπει στη βουλή.Δεν πιστευω ομως οτι θα φέρει αλλαγες...Δεν εχει δωσει τετοια δειγματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 12:58

Spellborn* έγραψε:
Εχω παρακολουθησει τυχαια μερικες δηλωσεις βουλευτων του ΛΑΟΣ και πιστεψε με μονο "μοδατες και ριζοσπαστικες" δεν ηταν. Δεν θυμαμαι καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα να σου δωσω...αλλα .... ε οχι και ριζοσπαστικες οι αποψεις του ΛΑΟΣ....Ελεος...

Δεν είναι μοδάτη η πρόταση του ΛΑ.Ο.Σ. για χρήση GPS στα δάση και τη γρήγορη κατάσβεση πυρκαγιών; (Ένα από τα πολλά παραδείγματα)

Spellborn* έγραψε:
Υ.Γ. Και κατι ακομα...Οι δικες σου αποψεις ειναι μακραν διαφορετικες με αυτες του κομματος που φανερα υποστηριζεις.....Μαλλον σε λαθος παραταξη βρισκεσαι....

Κάνεις λάθος. Τις ίδιες απόψεις που έχω εγώ έχει και το κόμμα, αλλά οι πουλημένοι δημοσιογράφοι φαίνεται έχουν δουλέψει πολύ καλά στο θέμα "πλύση εγκεφάλου" και έχουν δημιουργήσει λανθασμένες εντυπώσεις για ανθρώπους με αγνές προθέσεις για την Ελλάδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 13:17

beef cake έγραψε:
^Βασικα ειπαμε να μην χρησιμοποιουμε εκφρασεις που προσβαλουν αλλα μελη.....

Γιατι? Τι ειπα????? confused confused

Γιωργής έγραψε:
Δεν είναι μοδάτη η πρόταση του ΛΑ.Ο.Σ. για χρήση GPS στα δάση και τη γρήγορη κατάσβεση πυρκαγιών; (Ένα από τα πολλά παραδείγματα)

Καταρχην, μοδατο λες ενα ρουχο, οχι μια προταση ενος κομματος.... Laughing Laughing (Just kiddin' Wink )
Χωρις πλακα τωρα....και χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν.......ειναι σοβαρη προταση αυτη? Εμενα περισσοτερο στημενο μου φαινεται...Οτι και καλα προτεινουν τη χρηση νεας τεχνολογιας και οχι παλεων μεθοδων για να το παιξουν εκσυγχρονισμενοι....
(Δε θα μπω στη διαδικασια να σχολιασω την ιδια την προταση....)

Γιωργής έγραψε:
Κάνεις λάθος. Τις ίδιες απόψεις που έχω εγώ έχει και το κόμμα, αλλά οι πουλημένοι δημοσιογράφοι φαίνεται έχουν δουλέψει πολύ καλά στο θέμα "πλύση εγκεφάλου" και έχουν δημιουργήσει λανθασμένες εντυπώσεις για ανθρώπους με αγνές προθέσεις για την Ελλάδα.

Μηπως, λεω μηπως, εχει συμβει το αντιθετο??? Γιατι μας τους παρουσιαζεις σαν τους Μεσσιες που θα ερθουν να μας σωσουν απο ολα τα οικονομικα, κοινωνικα - και δε συμμαζευεται - προβληματα.....

Υ.Γ. Ας μην το γυρισουμε σε καυγα....Ok? Δεν αξιζει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 16:21

Δεν έχω διάθεση να το γυρίσουμε σε καβγά, πολιτικό διάλογο κάνουμε.
Δεν παρουσιάζονται αυτοί οι άνθρωποι ως Μεσσίες, διότι πολύ απλά δεν υπάρχει περίπτωση να κυβερνήσουν κάποτε. Απλά, όταν είναι μέσα στη Βουλή μπορούν να επηρεάσουν την Κυβέρνηση και την Αντιπολίτευση σε πολύ μεγάλο βαθμό. Δεν σημαίνει ότι επειδή κάποιο κόμμα δεν είναι κυβέρνηση δεν διαμορφώνει πολιτικές καταστάσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 17:56

Επειδη οπως ειπε κι ο Γιωγος-εξισωση θα γινει της τρελης με τα τοπικς των κομματων, για πολλοστη φορα να παρακαλεσω οι απαντησεις να ειναι σωστος πολιτικος λογος με επιχειρηματα, χωρις χαρακτηρισμους και "μπακαλιστικες" θεωριες. Ο καθενας εχει το πιστευω του. Δε νομιζω να θελει να τον προσβαλουν στο φορουμ που μπαινει για να διασκεδασει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
A.R

A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 465
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσ/νικη- Κατερινη
Registration date : 29/03/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 9:43

Εγω απο το ΛΑΟΣ δεν παω με τιποτα τον Καρατζαφερη. Ενω σαν κομμα εχουν και ορθες πολιτικες πεποιθησεις ο αρχηγος του μου δημιουργει μια αισθηση της υπερβολης. Ειδικα στις περασμενες εκλογες τα τρειλερ του κομματος που ειχαν βγει ηταν πολυ προσωπολατρικα και υπερβολικα. Πως να το πω , καναν πολυ θορυβο του τυπου "ηρθε ο Καρατζαφερης και θα σωσει ολο τον κοσμο απο τον κακο Καραμανλη" αν καταλαβαινετε! Απλα ηταν λιγο αστειο το ολο θεμα και θεαμα. Smile και σε παρακαλω Γιωργο σταματα με ολο το θαρρος αυτη την "πιπιλα" με την "πλυση εγκεφαλου", το ιδιο μπορει να ιχυει αντιστοιχα και για σενα pls. Razz Razz

Α εγω σε αυτο γενικα που διαφωνω ασχετα με το ποιος ειναι κυβερνηση και ποιος αντιπολιτευση ειναι οτι σε οποιαδηποτε προταση της κυβερνησης ( οποια και αν ειναι αυτη) ολα τα κομματα της αντιπολιτευσης την καταψηφιζουν μονο και μονο για να το πουν καπως παραλλαγμενα ή για να ειναι εντελως αντιθετοι και να δημιουργηθει θορυβος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΣαβ 28 Ιουν - 1:01

Πλύση εγκεφάλου εγώ ούτως ή άλλως δεν μπορώ να σας κάνω, αφού δεν έχω τη δύναμη.
Πώς είσαι όμως σίγουρη ότι δεν ισχύει η πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ; Αφού είναι ευρέως γνωστό ότι ο ΛΑΟΣ έρχεται κόντρα στο σύστημα, κόντρα στους βολεμένους, κόντρα σε αυτούς που κοροϊδεύουν τόσα χρόνια τον ελληνικό λαό, δεν θα έχει απέναντί του τους υποστηρικτές του συστήματος;
Και αυτό που λες ότι καταψηφίζουν προτάσεις της Κυβέρνησης μόνο και μόνο για να δημιουργηθεί θόρυβος, λυπάμαι, αλλά δεν ισχύει. Το ξέρεις ότι ο Καρατζαφέρης υποστήριξε ουκ ολίγες φορές την πολιτική του Καραμανλή; Δεν θυμάσαι πριν κάτι μήνες που έβγαιναν οι πληρωμένοι δημοσιογράφοι και διατυπάνιζαν ότι τάχα ο Καρατζαφέρης είναι το δεκανίκι του Καραμανλή;
Είναι απλά τα πράγματα. Με το που μπήκε ο Καρατζαφέρης στη βουλή είπε "Ότι θετικό κάνει ο Καραμανλής για την Ελλάδα θα είμαι δίπλα του, για ότι αρνητικό κάνει θα είμαι απέναντι". Και όντως. Είναι δίπλα του στα οικονομικά θέματα επειδή συμφωνούν, είναι δίπλα του σε θέματα δικαιοσύνης, επειδή ξέρει πολύ καλά ότι η δικαιοσύνη στην Ελλάδα είναι ένας κλάδος που προς το παρόν δεν έχει χτυπηθεί από συμφέροντα, με αποτέλεσμα να είναι καθαρή. Αντίθετα, στο Σκοπιανό είναι απέναντί του, δεν μπορούμε να παραχωρήσουμε το όνομα της Μακεδονίας μας στους Σκοπιανούς, ούτε είναι σωστό να πλουτίζουν συνεχώς οι τραπεζίτες και ο ελληνικός λαός να είναι καταχρεωμένος από τα δάνεια...
Προτού μιλήσετε τουλάχιστον, παρακολουθήστε έστω και 10 λεπτά την ομιλία βουλευτών ΟΛΩΝ των κομμάτων για να έχετε μία ορθή και όσο το δυνατόν, αντικειμενική κρίση και όχι εμπάθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΣαβ 28 Ιουν - 13:06

Γιωργής έγραψε:
Πλύση εγκεφάλου εγώ ούτως ή άλλως δεν μπορώ να σας κάνω, αφού δεν έχω τη δύναμη.
Πώς είσαι όμως σίγουρη ότι δεν ισχύει η πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ; Αφού είναι ευρέως γνωστό ότι ο ΛΑΟΣ έρχεται κόντρα στο σύστημα, κόντρα στους βολεμένους, κόντρα σε αυτούς που κοροϊδεύουν τόσα χρόνια τον ελληνικό λαό, δεν θα έχει απέναντί του τους υποστηρικτές του συστήματος;

LaughingΚοντρα στο συστημα το ΛΑΟΣ??Laughing
Η μαλλον εχεις δικιο....Παει κοντρα στο τωρινο συστημα διοτι δεν ειναι το ΔΙΚΟ ΤΟΥ συστημα...Απλως κριτικαρει το τωρινο, για να τονισει τις ατελειες του και να κερδισει ψηφους.Αν, λεω αν, πραγμα πολυ απιθανο, το ΛΑΟΣ εβγαινε πρωτο κομμα και κυβερνουσε, νομιζεις οτι θα εκανε καμια πρωτοτυπη αλλαγη, που θα εκανε τη διαφορα???

Γιωργής έγραψε:
είναι δίπλα του σε θέματα δικαιοσύνης, επειδή ξέρει πολύ καλά ότι η δικαιοσύνη στην Ελλάδα είναι ένας κλάδος που προς το παρόν δεν έχει χτυπηθεί από συμφέροντα, με αποτέλεσμα να είναι καθαρή.

Δε θα το ελεγα.....Γινονται πολλες απατες με δικαστικους κλπ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΣαβ 28 Ιουν - 20:46

Κοίτα, είναι γλυκιά η εξουσία.
Δεν θεωρώ μεσσία μου το ΛΑ.Ο.Σ, αλλά στα εθνικά θέματα σίγουρα θα κάνει τρελή επιτυχία.
Απάτες με δικαστικούς γίνονταν, γίνονται και θα γίνονται, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχουν δυο τρεις εξαιρέσεις, δεν δουλεύει σωστά ένας ολόκληρος θεσμός, αυτός της δικαιοσύνης. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Τόπος : βιβλίο μαθηματικών
Registration date : 29/03/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 20:49

Παράθεση :
Μπορεί ενδεχομένως οι χρυσαυγίτες, οι οποίοι είναι φασίστες, ναζιστές και οπαδοί του Χίτλερ να ψηφίζουν ΛΑ.Ο.Σ επειδή δεν κατεβαίνει η ΧΑ στις εκλογές και νιώθουν ότι στα εθνικά θέματα περισσότερο «μπροστάρης» είναι ο ΛΑ.Ο.Σ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι υπάρχει συμπάθεια απέναντι στους δολοφόνους της ΧΑ. Κάτι ανάλογο ισχύει και για τους χουντικούς. Ποιο κόμμα θα ψηφίσουν αναγκαστικά οι χουντικοί;
Αυτό ακριβώς εννοώ. Κάθε πολιτικός που θέλει να πάρει ψήφους στις εκλογές, κοιτάζει να είναι αρεστός στους ψηφοφόρους του, ειδικά σ' εκείνους που είναι πιο σίγουροι και έχει κάθε συμφέρον να διατηρηθούν οι παραπάνω ομάδες όπου δεν μπορούν να ψηφίσουν κανένα άλλο κόμμα εκτός από αυτό.
Αυτόν εδώ γιατί τον κρατάνε στο κόμμα τέτοιος που είναι αμα οι ίδιοι διαφωνούν;
http://video.google.com/videoplay?docid=212081987776894910&q=pleyris+hitler&ei=ZlxySNyZDYHu2AK0gYGiDw
Επειδή στοχεύουν στους ψηφοφόρους του. Αυτούς διαλέγουν για ψηφοφόρους τους και σε αυτούς κοιτάζουν να είναι αρεστοί.
Πράγματι προσέχουν τις λέξεις που χρησιμοποιούν όμως το νόημα είναι το ίδιο. Επαναπατρισμός με το ζόρι υφίσταται; Υφίσταται επαναπατρισμός ενός π.χ. γόνου Νιγηριανών ο οποίος γεννήθηκε και έζησε εδώ και που δεν έχει πάει ποτέ στη Νιγηρία και μπορεί και να μην έχει σκοπό να πάει ποτέ; Αν γίνει με το ζόρι, αυτό ακριβώς είναι η απέλαση, δεν είναι κάτι διαφορετικό.
Δεν είναι κακό να υπάρχουν κόμματα αλλοεθνών στη Βουλή. Και στη Φιλανδία υπάρχει κόμμα Σουηδοφώνων και μάλιστα έχουν με μέλη τους στη Φιλανδική κυβέρνηση.

Παράθεση :
Καλά λόγια για τη χούντα δεν έχουν ειπωθεί. Αντιθέτως, ο Καρατζαφέρης στις περισσότερες συνεντεύξεις του μιλά με απαξιωτικό τρόπο για τη χούντα, απωθώντας όλο και περισσότερο τους χουντικούς.
Τον έχω ακούσει με τα αυτιά μου σε βίντεο να λέει ότι επί χούντας δεν έγιναν τόσα εγκλήματα όσα ακούγονται και ότι στο πολυτεχνείο δεν σκοτώθηκε κανείς μέσα στο χώρο του πολυτεχνείου την ημέρα που μπήκε μέσα το τανκ αλλά σκοτώθηκαν πολύ λίγοι απ' έξω(!)
Τι περισσότερο δηλαδή χρειάζεται να πει για να καταλάβουμε ότι θέλει να γίνει αρεστός στους χουντικούς;;;
Λέμε ότι το παίζουν Χριστιανοί επειδή όταν βλέπουμε να φωτογραφίζεται με το Χριστόδουλο και μετά να πηγαίνουν οι θεούσες και οι θεούσοι και τον ψηφίζουν γι αυτό το λόγο, είναι προφανές ότι αυτό το σκοπό είχε. Μπορεί να μην το είπε κατηγορηματικά αλλά αυτή η συμπεριφορά και η λέξη "ορθόδοξος" στο όνομα του κόμματος καθώς και ο σταυρός στο λογότυπό του εκεί παραπέμπει στο μυαλό του μέσου Έλληνα.

Κάτι άλλο λίγο άσχετο: Αυτή τη στιγμή στη Ρωσία - τη χώρα που κατέστρεψε τη ναζιστική Γερμανία - υπάρχουν οι περισσότεροι νεοναζί οι οποίοι είναι και εθνικιστές Ρώσοι. Αυτό το λέω για να δείξω ότι δε σημαίνει τίποτα η πρόσφατη ιστορία για τα πολιτικά φρονήματα των λαών. Μπορούν άνετα να συνυπάρξουν όλα αυτά τα χαρακτηριστικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
Γιωργής

Γιωργής


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ηλικία : 37
Registration date : 09/04/2008

Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;   Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ; Icon_minitimeΔευ 21 Ιουλ - 20:03

To βίντεο που έβαλες είναι εντελώς άσχετο. Ο Κώστας Πλεύρης διώχθηκε από τον ΛΑΟΣ το 2004, μετά άπό άγριο καβγά με τον Καρατζαφέρη. Το γεγονός ότι ο γιος του είναι βουλευτής του ΛΑΟΣ δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Ξέρω π.χ. πολλούς πατεράδες κομμουνιστές που οι γιοι τους στηρίζουν ΠΑΣΟΚ.
Πάντως δεν είναι καμιά σπουδαία είδηση το ότι ο ΛΑΟΣ, όπως όλα τα κόμματα προσπαθήσει να αντλήσει όσες περισσότερες ψήφους γίνεται. Στόχος των κομμάτων είναι να γίνουν κυβέρνηση και αυτό πραγματοποιείται μόνο αν έχουν πολλές ψήφους.
Ο επαναπατρισμός είναι επαναπατρισμός. Επαναπατρισμός σημαίνει επιστροφή των ξένων στη χώρα τους με έξοδα της Ελλάδας, με συνοδεία αστυνομικών και ασθενοφόρων του Ελληνικού δημοσίου, δωρεάν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και πρόνοια της Ελλάδας γι' αυτούς τους ανθρώπους, ακόμα κι αν φύγουν από εδώ.
Ωραίο το παράδειγμα με το κόμμα των Σουηδοφώνων στη Φινλανδία, αλλά είναι πολύ ουτοπικό για την Ελλάδα. Είναι το ίδιο να υπάρχει στην Ελλάδα κόμμα Σκοπιανών, Αλβανών ή Τούρκων; Και μάλιστα "μειονοτήτων";
Για τα γεγονότα του Πολυτεχνείου δεν θέλω να εκφέρω γνώμη. Άλλα άκουγα πριν 10 χρόνια που ήμουν στο σχολείο και άλλα ακούω σήμερα. Παλιά άκουγα για νεκρούς εντός του Πολυτεχνείου, σήμερα ακούω από "μη ακραίους" (όπως λέγονται για να διαχωρίσουν τη θέση τους από το ΛΑΟΣ) που υποστηρίζουν ότι δεν υπήρξαν νεκροί εντός του Πολυτεχνείου.
Οι Χριστιανοί ψηφίζουν Παπαθεμελή, όχι Καρατζαφέρη. Razz Αυτός το έχει παρακάνει πολύ περισσότερο από τον Καρατζαφέρη... Εκεί είναι η πλήρης εκμετάλλευση του θρησκευτικού στοιχείου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com/
 
Ποιά είναι η άποψή σας για τον ΛΑΟΣ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ-
Μετάβαση σε: