kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Σήριαλ η ζωή της Αλίκης

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σήριαλ η ζωή της Αλίκης   Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Icon_minitimeΤετ 14 Μάης - 22:38

"Αντιδράσεις έχει προκαλέσει το σήριαλ με τη ζωή της Αλίκης Βουγιουκλάκη, που βρίσκεται "στα σκαριά". Στο σήριαλ, τα γυρίσματα του οποίου αναμένεται να ξεκινήσουν σύντομα, τον πρωταγωνιστικό ρόλο θα έχει σύμφωνα με πληροφορίες η ηθοποιός Κατερίνα Παπουτσάκη, η οποία θα πλαισιωθεί από εξαιρετικά γνωστούς ηθοποιούς.

Οι συζητήσεις που έγιναν με την Αριελ Κωνσταντινίδη, που είχε συνεργαστεί στο παρελθόν με την Αλίκη Βουγιουκλάκη, αλλά και τη Λίνα Σακκά, για το ρόλο της Αλίκης, "ναυάγησαν". Οσο για τους ρόλους των Δημήτρη Παπαμιχαήλ και Κώστα Σπυρόπουλου, η παραγωγή του σήριαλ συζητά με τους Γιάννη Τσιμιτσέλη και Γιώργο Λούλη αντίστοιχα.

Μιλώντας στην εκπομπή "Αθέατος Κόσμος", τόσο ο επί χρόνια σύντροφος της Αλίκης Βουγιουκλάκη, Κώστας Σπυρόπουλος, όσο και η τελευταία σύντροφος του Δημήτρη Παπαμιχαήλ, Νάντια Μουρούζη, εξέφρασαν τις επιφυλάξεις τους για το εγχείρημα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Κώστας Σπυρόπουλος αναφέρθηκε στο σήριαλ, λέγοντας "είπαμε να πουλάμε, όχι να ξεπουλάμε". Η, δε, Νάντια Μουρούζη, δήλωσε ότι δεν θέλει να δει ούτε μια σκηνή από το συγκεκριμένο σήριαλ, γιατί θεωρεί ότι θα μελαγχολήσει.

Ωστόσο, ο γιος της Αλίκης Βουγιουκλάκη Γιάννης Παπαμιχαήλ, έχει δώσει τη σχετική έγκριση για να προχωρήσουν όλες οι απαραίτητες διαδικασίες.

Το σχέδιο πάντως είναι πράγματι εξαιρετικά φιλόδοξο. Το ίδιο και οι ηθοποιοί που θα ενσαρκώσουν τα πρόσωπα, που αν μη τι άλλο άφησαν τη δική τους σφραγίδα στο χώρο του κινηματογράφου και της τηλεόρασης στη χώρα μας, κυρίως κατά τη δεκαετία του '60.

Το κανάλι που φέρεται επικρατέστερο μέχρι στιγμής για τη μεταφορά της ζωής της αξέχαστης ηθοποιού στο μικρή οθόνη είναι ο Alpha. Τη σκηνοθεσία θα υπογράφει η Ρέϊνα Εσκενάζυ. "

πηγή: www.cosmo.gr

λοιπόν, παίδες, τι άποψη έχετε? εγώ δε θέλω να γίνει κάτι τέτοιο...από που κι ως που θα καταφέρει να φτάσει η Παπουτσάκη την άφταστη Βουγιουκλάκη?Ούτε καν ξανθιά δεν είναι!Για να είμαι ειλικρινής δε θέλω με την καμία να γίνει πραγματικότητα αυτό το εγχείρημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σήριαλ η ζωή της Αλίκης   Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Icon_minitimeΠεμ 15 Μάης - 11:36

αν δεν της δώσουμε μια ευκαιρία δεν θα το ξέρουμε αυτό... Η Παπουτσάκη μπορεί να μην είναι ξανθιά αλλά αυτό αλλάζει πανεύκολα με μια επίσκεψη στο κομμωτήριο. Πάντως και οι 3 υποψήφιες έχουν τα φόντα για τον ρόλο.

Ο Alpha και η ίδια σκηνοθέτις είχαν ανλάβει και την τελυταία παράσταση με θέμα την ζωή της Έλλης Λαμπέτη που κι αυτή αν ήταν αξεπέραστη ηθοποιός. η Μαρίνα Καλογήρου ήταν εξαιρετική στον ρόλο της Έλλης σε νεαρή ηλικία και μοιάζανε πολύ.

Τώρα στο θέμα με την σειρά της Βουγιουκλάκη οκ να γίνει αλλά πιστεύω οτι θα μπορούσε να περιμένει για λίγο αργότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σήριαλ η ζωή της Αλίκης   Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Icon_minitimeΠεμ 15 Μάης - 12:55

Ekiff έγραψε:
αν δεν της δώσουμε μια ευκαιρία δεν θα το ξέρουμε αυτό... Η Παπουτσάκη μπορεί να μην είναι ξανθιά αλλά αυτό αλλάζει πανεύκολα με μια επίσκεψη στο κομμωτήριο. Πάντως και οι 3 υποψήφιες έχουν τα φόντα για τον ρόλο.

Δεν ξέρω ρε παιδί μου, αλλά δε μου κάνει η αντιστοιχία Παπουτσάκη-Βουγιουκλάκη!Απ όλες προτιμούσα την Άριελ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σήριαλ η ζωή της Αλίκης   Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Icon_minitimeΠεμ 15 Μάης - 14:53

Ίσως επειδή την έχουμε συνηθήσει σ άλλους ρόλους όπως και τις Κωνσταντινίδη- Σακκά.

Εγώ θα ήθελα να δω την μεταφορά της ζωής και των έργων της Μερκούρη στην μικρή/ μεγάλη οθόνη... Αυτή κι αν ήταν άφταστη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σήριαλ η ζωή της Αλίκης   Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Icon_minitimeΠεμ 15 Μάης - 18:17

Ουτε εγω θελω να δω ενα τετοιο σιριαλ.
Κανενα ενδιαφερον δε νομιζω να παρουσιασει.
Δε θα με ενδιεφερε ουτε να μαθω πως τσακωνοταν και υποτιμουσε τον Παπαμιχαηλ ουτε πως γυρνουσε τις νιαουροταινιες.

Παντως, η Παπουτσακη μια χαρα θα ηταν, όπως και η Σακκα και η Κωνσταντινιδη. Το οτι υπαρχει αυτος ο μυθος γυρω απ'την Βουγιουκλακη δε σημαινει οτι ηταν καλυτερη ηθοποιος απο τις 3 προαναφερθεισες. Δηλ. στην τελικη, για την Καρεζη και την Παξινου τι να πουμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σήριαλ η ζωή της Αλίκης   Σήριαλ η ζωή της Αλίκης Icon_minitimeΠαρ 16 Μάης - 0:57

^well said. η Παξινού έχει και οσκαρ για να μην ξεχνιώμαστε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σήριαλ η ζωή της Αλίκης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ-
Μετάβαση σε: