kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Εθνική Ομάδα Basket

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 14 Μάης - 17:39

Λοιπον, ολοι οι λατρεις της εθνικης μπασκετ ενωθειτε! Razz

Ολυμπιακη χρονια φετος κι ευτυχως η ΕΟΚ καταφερε να αναλαβει το προ-ολυμπιακο τουρνουα ωστε να μην τρεχει η Εθνικη στου δι@ολου το κερατο. Laughing

τι λετε; Θα προκριθουμε;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την How Bo You Bo? στις Δευ 4 Αυγ - 1:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 14 Μάης - 18:20

Εννοείται.
Το θέμα είναι τι θα κάνουμε στο Πεκίνο.
Οπότε, λέει, βρίσκουν και αυτούς ντοπαρισμένους... :lol!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 14 Μάης - 18:27

Φανταζεσαι;;; Laughing Laughing Laughing

Ετσι οπως το πανε οι κυριοι του ΕΣΚΑΝ στο τελος θα παει μονο ο Δημητρης Παπαιωαννου με τη "Μηδεια" κι αυτο γιατι αυτους δε μπορουν να τους κανουν αντιντοπινγκ! Laughing

Κι εγω λεω οτι ευκολα ή δυσκολα θα προκριθουμε.
Αν και φετος βλεπω ολα τα βασικα στελεχη ολιγον κλαταρισμενα...

Οποτε φανταζομαι να μη παρουν τιποτε...αμινοξεα!

Τον Κουφο λες να τον καλεσει;
αν και αφου ειναι κουφος, πως θα ακουσει; Neutral Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
loraX

loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 1318
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 14 Μάης - 21:51

dimitris080286 έγραψε:
Εννοείται.
Το θέμα είναι τι θα κάνουμε στο Πεκίνο.
Οπότε, λέει, βρίσκουν και αυτούς ντοπαρισμένους... :lol!:

Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠεμ 15 Μάης - 11:09

Οτι θα προκριθούμε, θα προκριθούμε. Το θέμα είναι στους Ολυμπιακούς μην γίνουν κάποια κλασσικά λάθη και αστα να παν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΔευ 2 Ιουν - 18:48

Ο Λάζαρος Παπαδόπουλος αποχωρεί από την Εθνική Ελλάδος, όπως επιβεβαίωσε με μια μακροσκελή ανακοίνωση στο προσωπικό του site. O 28χρονος σέντερ μίλησε για όλους και για όλα με καυστικά λόγια ενώ ευχήθηκε καλή επιτυχία στους συμπαίκτες του.

Η ανακοινωση :

"Από την ημέρα που τελείωσε το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μαδρίτης βρίσκομαι μπροστά στο δίλημμα του να συνεχίσω ή όχι στην Εθνική ομάδα. Μήνες ολόκληρους με απασχόλησε αυτό το ζήτημα και μετά από έντονη και θέλω να πιστεύω ώριμη σκέψη πήρα μια από τις σημαντικότερες αποφάσεις της ζωής μου.

Το όνειρο της Εθνικής ομάδας έμενε άσβεστο πάντα μέσα στην καρδιά μου από τότε που ήμουν μικρό παιδί. Δυστυχώς η πίκρα και η απογοήτευση με προσγείωσαν ανώμαλα στα 28 μου. Έτσι θα ήθελα να κάνω γνωστούς τους λόγους που με οδήγησαν σ’ αυτήν την απόφαση:

Είμαι στην Εθνική από 15 χρόνων. Όλα αυτά τα χρόνια ήμουν στρατιώτης της και δεν έχω χάσει ούτε μια διοργάνωση. Υπήρχαν καλοκαίρια που προερχόμουν από τραυματισμούς, υπήρχαν καλοκαίρια που είχαμε διαφορετικές διοργανώσεις: παίδες - έφηβοι - άνδρες κτλ. Κι εκεί ήμουν παρών σε όλες.

Από μικρός όταν άκουγα τη λέξη «Εθνική», οι σκέψεις που ερχόταν στο μυαλό μου ήταν πάντα αγνές και καθαρές μέχρι που μεγάλωσα και άρχισα να καταλαβαίνω πιο πολλά πράγματα αλλά και να τα βλέπω από μια διαφορετική οπτική γωνία.

Άρχισα να καταλαβαίνω ότι κάποιοι έβαζαν το συμφέρον τους πάνω από αυτό της Εθνικής. Ένοιωσα στο πετσί μου ότι αν κάποιος παίκτης - μέλος της Εθνικής πει τα πράγματα με το όνομα τους ή αντιδράσει στην υπάρχουσα κατάσταση θα δεχτεί έναν εξοντωτικό πόλεμο από τα συγκεκριμένα συμφέροντα ώστε να αναγκαστεί να αποχωρήσει από την Εθνική οικιοθελώς.

"Η κατάσταση είχε ξεφύγει"

Μετά τις τριβές που δημιουργήθηκαν στην προσπάθεια του ΠΣΑΚ να αλλάξουν κάποια πράγματα στο ελληνικό μπάσκετ, η Ομοσπονδία αντέδρασε άμεσα και με σκληρότητα που ξεπερνούσε κάθε όριο. Άνθρωποι που στο Ευρωμπάσκετ του Βελιγραδίου και στο Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας έσπρωχναν προκειμένου να χωρέσουν σε κάποια φωτογραφία της Εθνικής ομάδας, έγιναν ξαφνικά οι μεγαλύτεροι επικριτές της αλλά και συνάμα «προστάτες» της.

Ο υπεύθυνος Τύπου της Ομοσπονδίας άρχισε να μας κατηγορεί επειδή ασχολούμασταν με τον συνδικαλισμό. Ακόμη όταν η ομάδα διένυε την πρώτη φάση της προετοιμασίας της, πολύ πριν το Ευρωμπάσκετ, αυτός ανακοίνωνε με κάθε βεβαιότητα και βδελυγμία ότι η ομάδα θα αποτύχει γι' αυτόν τον λόγο. Έφτασε στο σημείο να σχολιάζει με τους πιο χυδαίους και απαράδεκτους χαρακτηρισμούς τους διεθνείς.

Η κατάσταση είχε ξεφύγει από κάθε έλεγχο και έφτασε σε σημείο να δημοσιοποιούνται μέχρι και προσωπικά στοιχεία των παικτών με την Εθνική ομάδα να αρχίζει να μοιάζει με «Big Brother».

Η Ομοσπονδία δεν δίστασε να δηλώνει ψέματα σχετικά με τραυματίες παίκτες, ισχυριζόμενη ότι μπορούσαν να παίξουν ενώ στην πραγματικότητα αυτοί δεν μπορούσαν να αγωνιστούν και παράλληλα ο υπεύθυνος Τύπου της Ομοσπονδίας χρησιμοποιούσε απαράδεκτους ισχυρισμούς, αποκαλώντας μας «λιποτάκτες» και «προδότες».

Όταν οι παίκτες αντιδράσαμε και ζητήσαμε από τον κ. Βασιλακόπουλο (που δηλώνει ότι νοιώθει σαν πατέρας μας) να απομακρύνει από την ομάδα τον κ. Συρίγο, αυτός έσπευσε να του δώσει συγχαρητήρια και να τον ευχαριστήσει δημόσια για όλα αυτά που πρόσφερε στην Εθνική ομάδα.

Αυτή η στάση της Ομοσπονδίας συνεχίστηκε σε όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας. Το χειρότερο όμως όλων ήταν πως οι «σαμποτέρ» του ωραίου και οικογενειακού κλίματος που είχε αυτή η ομάδα πάντοτε, ισχυριζόντουσαν ότι υπεύθυνοι για την αλλαγή αυτού του κλίματος ήταν οι ίδιοι οι παίκτες, στους οποίους πρόλαβαν να «χρεώσουν» και την επικείμενη καταστροφή της Εθνικής.

Όλα αυτά τα γεγονότα όμως μας έδεσαν και μας έκαναν πιο δυνατούς. Μέσα από αυτές τις αντίξοες συνθήκες δώσαμε σκληρή μάχη αλλά και την ψυχή μας μέσα στο γήπεδο. Προσπαθώντας πάντα να ξεπεράσουμε την πολύ κακή ψυχολογία που είχαν δημιουργήσει στην ομάδα αυτοί που αντιστρατεύονταν τους στόχους της αλλά και τον αγώνα που έπρεπε να δώσει.

"Νιώσαμε πίκρα"

Έπρεπε να βρούμε την δύναμη να καταπίνουμε σιωπηλοί όλα εκείνα τα χυδαία σχόλια που γίνονταν από τους αυτόκλητους θεματοφύλακες της Εθνικής ομάδας και ταυτόχρονα να παλεύουμε μέσα στο γήπεδο για την νίκη, πίνοντας καθημερινά φαρμάκι. (Στο τουρνουά του Ευρωμπάσκετ της Μαδρίτης παίξαμε από τις καλύτερες άμυνες των τελευταίων πέντε χρόνων). Κάναμε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια μας στον ημιτελικό με την Ισπανία και καταφέραμε αυτό που δεν έχει πετύχει καμία χώρα τα τελευταία 30 χρόνια: Παίξαμε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό!

Αυτή την επιτυχία ο υπεύθυνος Τύπου της Ομοσπονδίας, οι φίλοι και συνεργάτες του την έκαναν να μοιάζει με τεράστια αποτυχία.

Μόλις τελείωσε το Ευρωμπάσκετ συναντήσαμε τον κ. Βασιλακόπουλο κι ενώ περιμέναμε να μας δώσει συγχαρητήρια αυτός μας γύρισε επιδεικτικά την πλάτη του σαν να ήταν θυμωμένος μαζί μας.

Όλα αυτά τα γεγονότα εκνεύρισαν πολλούς παίκτες και μας έκαναν να νοιώσουμε μεγάλη απογοήτευση και πίκρα από την στάση της Ομοσπονδίας.

Κι επειδή εγώ είμαι ένας άνθρωπος που δεν με αφήνουν αδιάφορο όλα αυτά, αλλά κι έχω μάθει πάντα να λέω τα πράγματα με το όνομα τους, έχω αποφασίσει να κάνω αυτό που θέλει η Ομοσπονδία: ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ από την Εθνική ομάδα και μ' αυτόν τον τρόπο να τους βγάλω από τη δύσκολη θέση. Αυτό δεν είναι παραδοχή ήττας για μένα, αλλά της μεγάλης πίκρας γιατί ουδέποτε δεν ένιωσα πως πολεμώ κανέναν, λέγοντας αυτά που αισθάνομαι, πάντα αισθανόμουν πολεμιστής μόνο για το εθνόσημο που φορούσα στο στήθος με μεγάλη υπερηφάνεια.

Εύχομαι όμως ολόψυχα καλή επιτυχία στους συμπαίκτες μου και ταυτόχρονα ζητάω συγγνώμη από τους φιλάθλους που ίσως δεν με καταλαβαίνουν ή ίσως δεν συμμερίζονται αυτήν μου την απόφαση".

------------------------------------------------

Στο καλο. Ο Κουφος μας περιμενει! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
beef cake

beef cake


Αριθμός μηνυμάτων : 1086
Ηλικία : 32
Τόπος : Λιγο πιο πέρα από το γαλαξία μας
Registration date : 01/05/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΔευ 2 Ιουν - 20:35

Παράθεση :
Στο τουρνουά του Ευρωμπάσκετ της Μαδρίτης παίξαμε από τις καλύτερες άμυνες των τελευταίων πέντε χρόνων
Nαι παιξατε στα όνειρα σας...Δεν κοιτάει που δεν μπορούσε να βάλει ουτε ένα ποντο στην αρχή μέσα στην ρακέτα παρά μιλάει για την αμυνα... Hammer
Στο καλό να πάτε κύριε Λάζαρε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤρι 3 Ιουν - 8:14

μάλιστα... είναι κρίμα πάντως να συμβαίνουν τέτοια πράγματα..........................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤρι 3 Ιουν - 11:19

Θεωρώ πολυ λάθος timing αυτο που επελεξε να κανει βγαλει τετοια ανακοινωση.
Ακομη κι αν εχει δικιο, το χανει. Εχουμε μπροστα μας προ-ολυμπιακο τουρνουα και ταραζει την ομαδα. Ας αποχωρουσε κι ας τα εχωνε μετα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤρι 3 Ιουν - 14:16

σίγουρα ταράζει την υπόλοιπη ομάδα και ακομα πιο σίγουρα χάνει το δίκιο του. Αν ο Λάζος εβγαινε μετά και σε περίπτωση μη καλής εμφάνισης της Εθνικής μπάσκετ στο τουρνουά, θα ήταν ισως χειροτερα απο την άποψη οτι όλοι θα έλεγαν γιατί δεν βγήκε νωρίτερα να τα πει αυτά. το καλύτερο timing θα ήταν να εκανε αυτή την δήλωση μερικούς μήνες πρίν νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤρι 3 Ιουν - 19:09

Και για να το θεσουμε κι αλλιως...ειναι απο τους τελευταιους που δικαιουται να μιλαει, οσο σκληρο κι αν ακουγεται αυτο.
Δεν ειχε και καμια τεραστια προσφορα στην Εθνικη. Το γεγονός οτι ειναι εκει απο τα 15 του, δε σημαινει και κατι. Κι αλλοι εχουν χροοονια στην Εθνικη και δεν κανουν ετσι.
Να κοιταει καλυτερα που στις τελευταιες διοργανωσεις η Εθνικη επαιζε σχεδον χωρις σεντερ, που δε μπορουσε να βαλει τη μπαλα μεσα απο τα 2 μετρα και μετα....
Για να μη θιξουμε την συμπεριφορά του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
beef cake

beef cake


Αριθμός μηνυμάτων : 1086
Ηλικία : 32
Τόπος : Λιγο πιο πέρα από το γαλαξία μας
Registration date : 01/05/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 4 Ιουν - 11:59

^Ακριβώς...Δεν ήταν ο παίχτης που κρατούσε την εθνική...Στο κάτω-κάτω ενα χουκ είχε ολο κι όλο και το υψος του...δεν είχε δα και το καλύτερο σουτ του κόσμου...Απλά λόγω ύψους ήταν καλό 5αρι αν και οπως είπα και πιο πάνω στο Εurobasket δεν μπορούσε να βάλει ένα πόντο...Δεν είναι ωραίο να συμβαίνουν αυτά αλλα πιστεύω οτι αφου φευγει την θέση του θα πάρει κατα πάσα πιθανότητα ο Μπουρούσης...Καλό ειναι να δινονται ευκαιρίες και σε άλλους παίκτες Yes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 4 Ιουν - 13:04

^ &^^ συμφωνώ και στα 2 απο πάνω ποστς. Να ταν ο Παπαλουκάς να λεγα θα χουμε μεγάλο κενό. Ρε παιδιά τελικά ο Σχορτσιανίτης είναι στην εθνική;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beef cake

beef cake


Αριθμός μηνυμάτων : 1086
Ηλικία : 32
Τόπος : Λιγο πιο πέρα από το γαλαξία μας
Registration date : 01/05/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΤετ 4 Ιουν - 13:49

^Aφού έχει αρχίσει και παίζει κανονικά στον Ολυμπιακό μάλλον θα τον βάλει ξανά..Θα δούμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 550
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 28/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠαρ 6 Ιουν - 2:29

Άντε μπράβο, να έρθει νέο αίμα επιτέλους ! Βαρεθήκαμε τους ίδιους και τους ίδιους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠαρ 6 Ιουν - 13:44

εντάξει ο μέσος όρος ηλικιάκα δεν είναι και μεγάλος. αντε να δούμε καλό μπάσκετ. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠαρ 6 Ιουν - 19:38

Γενικα, παντως, φετος ολοι σχεδον οι διεθνεις δεν ηταν σε καλη φορμα με τις ομαδες τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΣαβ 7 Ιουν - 12:59

χμ, όντως.. οι προπονήσεις δεν πρέπει να εχουν αρχίσει, τουλάχιστον δεν εχω ακουσει κάτι σχετικό, για να δούμε και τι σκοπεύει να κάνει ο Γιαννάκης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΣαβ 7 Ιουν - 19:52

O Διαμαντιδης ακουσα που ειπε οτι σε 3 βδομαδες θα αρχισουν με την Εθνικη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουν - 18:45

Ενα μεγάλο κεφάλαιο για την Εθνική ομάδα έκλεισε οριστικά. Ο Μιχάλης Κακιούζης είπε «αντίο» στη φανέλα με το εθνόσημο, γνωστοποιώντας ότι δεν συμπεριλαμβάνεται στις επιλογές του Παναγιώτη Γιαννάκη για το προολυμπιακό τουρνουά της Αθήνας. Είναι η δεύτερη αποχώρηση από την ομάδα των επιτυχιών, μετά την πρόσφατη απόφαση του Λάζαρου Παπαδόπουλου να μην αγωνιστεί ξανά με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

«Όλοι οι αθλητές θέλουν να τελειώνουν μέσα στον αγωνιστικό χώρο, εκεί που έχουν δώσει τον ιδρώτα τους. Αυτό είναι το συμπέρασμα, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό - αν με σεβάστηκαν δηλαδή, ή όχι», δήλωσε ο αρχηγός της Εθνικής σε έκτακτη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε εκδηλώνοντας την πικρία του για την εξέλιξη. «Έχουν περάσει τόσα πολλά πράγματα από το μυαλό μου από χθες που αν τα πω θα με κλείσουν σε τρελάδικο. Θα κάνω χειρότερα τα πράγματα μέσα μου», συνέχισε, μιλώντας με δυσκολία.
(ethnosport.gr)
-------------------------------

Γεια σου ρε Γιαννακη! Πολυ εξυπνη κινηση να αποφασισεις τωρα ανανεωση(!) διωχνονντας το στυλοβατη της ψυχολογιας της Εθνικης.
Καλα το ειχα ψιλιαστει οτι δε παει και πολυ καλα τελευταια αυτος... Kill
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
beef cake

beef cake


Αριθμός μηνυμάτων : 1086
Ηλικία : 32
Τόπος : Λιγο πιο πέρα από το γαλαξία μας
Registration date : 01/05/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουν - 19:11

^πολύ σωστά...Έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι παίζεται κάποιο βρώμικο παιχνίδι και μπορεί ο Παπαδόπουλος να είχε δικιο σε κάποια από αυτα που δήλωσε.... :scratch:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουν - 19:17

Αυτο που θα βγει κι ο Παπαδοπουλος σωστος στο τελος... Laughing Laughing Laughing

Παντως, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Ας τον καλουσε εστω. Ας πηγαινε στην προετοιμασια.
Στο κατω-κατω της γραφης δεν ειναι και κανενας τυχαιος.
Ουτε ο ιδιος ο Γιαννακης δε νομιζω να πιστευε εκεινο το "Θα παρουμε το χρυσο" το 2005 που ειχε πει με τετοια αποφασιστικοτητα ο μιχαλης.

Λυπαμαι για τη συμπεριφορα τους στο προσωπο του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Ekiff

Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο, Αγγλία
Registration date : 30/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΣαβ 14 Ιουν - 10:50

^me too. δεν περίμενα καθόλου να αποκλείσει ο Γιαννάκης τον αρχηγό. Με τι κριτήριο;; αν ήθελε ανανέωση ο Γιαννάκης ας την έκανε πέρυσι μετά το τέλος του ευρομπάσκετ...

κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΔευ 16 Ιουν - 18:43

Η παρέα της Εθνικής ομάδας μπάσκετ όχι απλώς "έσπασε", αλλά... θρυμματίστηκε! Μετά τους Νίκο Χατζηβρέττα και Λάζαρο Παπαδόπουλο που αποχώρησαν οικειοθελώς και τον αρχηγό Μιχάλη Κακιούζη που δεν ήταν στα πλάνα του Παναγιώτη Γιαννάκη, αλλά δήλωσε "στρατιώτης της Εθνικής", ήταν η σειρά του Δήμου Ντικούδη να θέσει εαυτόν εκτός ομάδας διευκρινίζοντας όμως ότι αυτό αφορά μόνο το εφετινό καλοκαίρι...

(sport24.gr)

Η βλακεια ειναι οτι συνηθως αυτος φορμαριζεται στα παιχνιδια της Εθνικης! Laughing
Αλλα τουλαχιστον φετος υπαρχει κι ο (φορμαρισμενος και με αυτοπεποιθεση) Περπερογλου να καλυψει τη θεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
beef cake

beef cake


Αριθμός μηνυμάτων : 1086
Ηλικία : 32
Τόπος : Λιγο πιο πέρα από το γαλαξία μας
Registration date : 01/05/2008

Εθνική Ομάδα Basket Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθνική Ομάδα Basket   Εθνική Ομάδα Basket Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 12:27

^Ο Ντικούδης μεσα στη ρακετα ειναι κυριαρχος και αυτο θα φανεί στην πορεια του Προολυμπιακού Τουρνουά....Δεν ειμαι σιγουρος οτι ο Περπερογλου,αν και φορμαρισμενος,μπορει να τον αντικαταστήσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εθνική Ομάδα Basket
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ :: ΜΠΑΣΚΕΤ-
Μετάβαση σε: