kouventoula.bigforumpro.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
kouventoula.bigforumpro.com

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Αγαπημένο Θρίλερ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 9:36

Εδω θα γραφει ο καθενας το αγαπημενο του αγαπημενο του θρίλερ μαζι με μια μικρη περιληψη της υποθεσης για οσους δν το εχουν δει...
_________________________________________________________________________________________________


Το δικο μου all time favourite θριλερ ειναι το Final Destination. Μεχρι τωρα εχουν κυκλοφορησει 3 ταινιες, ολες με παρομοια υποθεση και το 2009 αναμενεται να κυκλοφορησει και το Final Destination 4.

Υποθεση: Και οι τρεις ταινιες ξεκινανε με ενα ατυχημα που εχει ως αποτελεσμα το θανατο πολλων ανθρωπων. Σε καθε ταινια, πριν γινει το ατυχημα, ο/η πρωταγωνιστης/τρια οραματιζεται αυτο το ατυχημα πριν ακομα γινει, με αποτελεσμα αυτος/η και μερικοι αλλοι που "ηταν γραφτο" να πεθανουν, τελικα να σωθουν. Ετσι, αρχιζει ενα παιχνιδι με το "Χαρο", ο οποιος ειναι αποφασισμενος να σκοτωσει και τον τελευταιο επιζωντα του ατυχηματος, σκοτωνοντας τους μαλιστα με τη σειρα που θα πεθαιναν στο ατυχημα.

Καταπληκτικο θριλερ & πολυ εξυπνα γραμμενο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nemesis

Nemesis


Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 35
Registration date : 11/04/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 19:01

^Ftwxo "8riller" kata thn apopsh mou!

gia dokimase ta:
Gothica-Memento-Donnie Darko-Identity-Ring-Stay kai ftase kai sto
upertato Mullholand Drive Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 15:30

^Σε τι ακριβως ειναι "φτωχο" το Final Destination???

Το Gothica το εχω δει και μπορω να πω οτι μου αρεσε....Δεν ξετρελαθηκα κιολας, αλλα ηταν αρκετα καλο.

Το Mullholand Drive περι τινος προκειται?
____________________________________
Επισης ξεχασα να αναφερω και το The Others με την Νικολ Κιντμαν - ενα απο τα καλυτερα θριλερ που εχω δει ποτε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs_M0lk0

Mrs_M0lk0


Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 31
Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 29/03/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:28

Symfono gia to the others!!! Very Happy
Teleia tainia...opws k to the ring!!Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tirovlaxos

tirovlaxos


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 33
Τόπος : Ξεσσαλονίκη
Registration date : 30/03/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 7:52

βλέπω αρκετά thrillers και είμαι κολλημένος με αυτά. σε μια φάση πέρσι το καλοκαίρι =χτυπούσα και 2 κάθε μέρα.

αγαπημένα είναι: the ring (μόνο το πρώτο γτ το δεύτερο ήταν ΠΑΤΑΤΑ!)
Βλέπω τον θάνατό σου - Final destination (λίγο το 3ο χάλασε)
Η ομίχλη - The fog
Το αντικλείδι - The skeleton key!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs_M0lk0

Mrs_M0lk0


Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 31
Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 29/03/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 20:00

Ontws to deutero the ring megali apotyxia.. =P
Mia ap'ta idia... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 20:08

Θριλερ με ολη τη σημαια της λεξης, κατ'εμε, απ'οοοοσα εχω δει μεχρι τωρα ήταν μονο : "η Καταρα" και "Ring 1".
Κι οταν λεω "με ολη τη σημασια" εννοω αυτο που λεμε "χ@στηκα πανω μου".

Ολα τα αλλα συμπεριλαμβανομενων και των διασημων του ειδους, ηταν πολυ soft για'μενα.
"Ο Εξορκιστης" καλο αλλα οχι και ΤΟ φοβερο που περιεγραφαν.
Οπως επισης και τα "Η σιωπη των αμνων" (ε, οχι και Οσκαρ Α' γυναικειου γι'αυτην την αγχωτικη ερμηνεια...γκρρρρρ) , "Χανιμπαλ", "Κοκκινος Δρακος" που ειναι τη ιδιας θεματολογιας, αρκετα καλα αλλα οχι να σε συγκλονισουν απ'το φοβο.
Και το Scream 1 πολυ κετσαπ ρε παιδι μου... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Mrs_M0lk0

Mrs_M0lk0


Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 31
Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 29/03/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 21:20

Egw pali de fovithika katholou me tn katara!
M thymize k ligo to the ring..
Itan toso geloios o ixos p ekane to paidi!! xD
Pio pl gelousa!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How Bo You Bo?
Admin
How Bo You Bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 29/03/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 21:42

Ηταν πολυ ψυχολογικο θριλερ ρε συ!
Αλλα ειναι και αναλογα τη φαση που βρισκεσαι εκεινη τη στιγμη..Αφου εγω στο Scream ας πουμε σκυλοβαρεθηκα απ'τα πρωτα 5' ενω καποιοι φιλοι μου το βρισκουν φοβερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://kouventoula.catsboard.com
Spellborn*

Spellborn*


Αριθμός μηνυμάτων : 1877
Ηλικία : 32
Τόπος : Patras/Greece
Registration date : 11/04/2008

Αγαπημένο Θρίλερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο Θρίλερ   Αγαπημένο Θρίλερ Icon_minitimeΣαβ 3 Μάης - 11:31

^^^ Το THE RING δεν ηταν και τοσο τρομακτικο....Εμενα μου φανηκε μετριο σε επιπεδα αγωνιας και φοβου...Σαν ταινια ομως ηταν πολυ καλη....Το δευτερο Ring δεν το εχω δει ακομα αλλα αν ειναι τοσο βλακεια οσο λετε.......

^ Το SCREAM κι εμενα δε με ενθουσιασε....Σαν υποθεση καλη ηταν, αλλα δεν ηταν και πολυ "thriller"...Ειχε καλους πρωταγωνιστες παντως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγαπημένο Θρίλερ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
kouventoula.bigforumpro.com :: ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ :: CINEMA-
Μετάβαση σε: